ketvirtadienis, spalio 29 d.
Šiaurės Airijoje – neramios dienos pašalpų gavėjams
tiesa.com

Itin priešiškai Šiaurės Airijoje pasitinkama šią savaitę įsigaliojanti pašalpų mokėjimo darbingo amžiaus žmonėms sistema – manoma, kad nauja tvarka dar labiau pablogins socialiai remtinų asmenų kasdienybę.

Nuo trečiadienio Š. Airijoje bus pradėtas mokėti vadinamasis universalusis kreditas, kuris pakeis šiuo metu mokamas pašalpas darbingo amžiaus žmonėms: pašalpas ieškantiems darbo, finansinę paramą gaunantiems mažas pajamas, paramą būsto nuomai bei vaikų auginimui.

Taip siekiama, kad kuo mažiau žmonių būtų priklausomi nuo pašalpų ir įsilietų į darbo rinką. Be to, tokiu būdu JK vyriausybė sutaupytų nemažą sumą.

Pertvarka palies 300 tūkst. pašalpų gavėjų, spėjama, kad 100 tūkst. iš jų universalusis kreditas pablogins padėtį. Labdaros organizacijos ragina stabdyti šį projektą ir aiškina, kad šalyje dėl to gali padaugėti įsiskolinusių už būsto nuomą asmenų, benamių ar maisto bankų klientų.

Valdžios atstovai tikina, kad sunkiausias bus pereinamasis laikotarpis, tačiau taip siekiama parodyti, kad jų likimas – jų pačių rankose.

„Kai kurie iš jų gali dirbti daugiau nei dirba dabar – tai yra pagrindinis universaliojo kredito principas“, – aiškino vyriausybės atstovas Denis’as McMahon’as.

Universalusis kreditas šalyje įsigalios palaipsniui – jis dabar mokamas pašalpas pakeis per 2 metus.

2017 09 25 13:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt