šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Situacija darosi nebevaldoma: prie „Ryanair“ streiko prisijungė dar viena šalis
tiesa.com

Vokietijos pilotams paskelbus, kad jie prisijungs prie visoje Europoje rengiamų protestų prieš „Ryanair“ darbo užmokesčio ir darbo sąlygų politiką, pigių skrydžių bendrovė pareiškė, jog atšauks 250 penktadienį planuotų skrydžių į ir iš Vokietijos.

Dėl streikų, kuriuos penktadienį planuoja surengti Airijos, Belgijos ir Švedijos pilotai, oro bendrovė jau atšaukė 146 iš maždaug 2,4 tūkst. planuotų skrydžių visoje Europoje.

„Ryanair“ rinkodaros direktorius Kenny Jacobsas per spaudos konferenciją Frankfurte pareiškė, jog oro bendrovė apgailestauja dėl „nereikalingų streikų“.

Jis taip pat paragino pilotų profsąjungą „tęsti prasmingas derybas“.

Iš viso „Ryanair“ penktadienį atšauks apie 400 skrydžių. Dėl to nukentės maždaug 55 tūkst. keleivių.

Įtakinga profsąjunga „Cockpit“ kiek anksčiau pranešė, jog maždaug 480 „Ryanair“ pilotų Vokietijoje paprašė penktadienį nuo 3 val. ryto vietos laiku 24 valandoms nutraukti darbą.

„Labai atsiprašome nukentėjusių keleivių. Atsakomybė tenka „Ryanair“ vadovybei“, – per Frankfurto oro uoste surengtą spaudos konferenciją pareiškė „Cockpit“ prezidentas Martinas Locheris.

Tuo tarpu K. Jacobsas pareiškė, kad Vokietijos pilotams užtikrinamos „puikios darbo sąlygos“, o jų vidutinis atlyginimas sudaro apie 150 tūkst. eurų per metus ir yra didesnis negu pigių skrydžių konkurentės „Eurowings“ pilotų darbo užmokestis.

Jis pridūrė, kad „Ryanair“ jau įsipareigojo padidinti darbo užmokestį 20 proc. ir kad 80 proc. įmonės pilotų Vokietijoje jau dirba pagal nuolatines darbo sutartis.

Su keleiviais, kurių penktadienio skrydžiai bus atšaukti, vėliau bus susisiekta elektroniniu paštu arba jiems bus atsiųstos trumposios žinutės su informacija apie pinigų grąžinimą ir alternatyvius skrydžius, pareiškė K. Jacobsas.

Prie „Ryanair“ darbuotojų streiko prisijungs ir Nyderlandų pilotai

„Ryanair“ pilotai Nyderlanduose pareiškė, jog prisijungs prie visoje Europoje šią savaitę rengiamų streikų prieš Airijos pigių skrydžių bendrovės politiką dėl darbo užmokesčio ir darbo sąlygų.

„Ryanair“ pilotai Nyderlanduose 24 valandas streikuos 2018 metų rugpjūčio 10 dieną“, – pareiškė pilotų profsąjunga VNV.

2018 08 09 04:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt