trečiadienis, sausio 20 d.
Skaitytojo skundas: lietuviai darbdaviai Londone nesumokėjo algos
tiesa.com

„Tiesos” redakciją pasiekė skaitytojo skundas. Londone barmenu dirbęs lietuvis pasakojo, kad keturis mėnesius pradirbus lietuvių savininkų restorane buvo išmestas iš darbo dėl ligos, o alga nesumokėta iki šios dienos.

„Keturis mėnesius dirbau barmenu „Top1forever” restorane. Toje pačioje vietoje padavėja dirbo ir mano mergina. Vieną dieną abu susirgome. Kažkuo apsiduodijome, nes po darbo išėjom dar kitur pasėdėti. Į darbą nėjome keturias dienas. Po dvieju dienų sužinojome, kad mus abu atleido.

Jai algą sumokėjo po trijų savaičių, o man jau mėnuo, kaip nesumoka. Gal dėl to, kad suma gerokai didesnė. Bandžiau ieškoti priežasties per vadybininkus, bet jie apie tai nieko nežino. Gavau buhalterio numerį, kuris pasakė, kad savininkai paprašė man nemokėti. Jų kontaktų neturiu, tai per feisbuką susiradau ir paklausiau, kas vyksta. Jie atrasė, kad, atseit, aš apsivogiau ir viskas, daugiau nieko.

Jai būčiau apsivogęs, turėjo iškart kviest policiją ir šitą dalyką užregistruoti. Dabar esu nežinioje ar atgausiu pinigus ir noriu atkreipti dėmesį, kaip ten lietuviai savininkai pasinaudoja tautiečiais ir nemoka algos. Kad aš jau ne pirmas toks man pasakė mano buhalterė, kuri su advokatais apsiėmė tvaryti šią netvarką”, - laiške rašė neva nuo tautiečių nukentėjęs Nerijus.

Savininkai pasakojo kitokią istoriją

Su vienu iš restorano savininkų susisiekusi „Tiesa” išgirdo visai kitokią istoriją. Tomas pasakojo, kad restoranas „Top1forever” jam su kolega priklauso du metus. Per tą laiką jame dirbo ne vienas lietuvis, tačiau Nerijus labai greitai užsitarnavo vadovų pasitikėjimą.

„Nerijus buvo geras darbuotojas ir mūsų pasitikėjimą užsitarnavo labai greitai. Buvo tikrai patikimas žmogus. Negalėjom patikėti, kad per vieną dieną tiek visko pridarys”, - stebėjosi lietuvis verslininkas.

Kaip pasakojo Tomas, kadangi Nerijus buvo laikomas vienu geriausių kompanijos darbuotoju, jis žinojo seifo, kuriame buvo laikomi pinigai, kodą. Atostogaujant restorano vadybininkui, jam taip pat buvo patikėta uždaryti restoraną.

„Kaip tik vėliau sužinojome iš darbuotojų, tą šeštadienį jis darbe vartojo alkoholinius gėrimus. Nerijus uždarė restoraną, ir, spėjame, iš seifo pasisavino tam tikrą sumą pinigų. Tą patį vakarą klientė iš Italijos buvo palikui brangią kepurę. Kitą dieną italė atvyko į restoraną jos pasiimti, tačiau jos taip pat nebebuvo. Apsaugos kamerų įraše pamačiau, kad Nerijus restoraną paliko tą skrybėlę užsidėjęs ant galvos.”, - savo istorijos variantą pasakojo restorano savininkas.

Pasak Tomo, sekmadienį nei Nerijus, nei jo mergina nepasirodė darbe. Restorano savininkas taip pat pasakojo, jog vokiečiai klientai teigė barmeną netoliese matę girtą.

Dėl šių priežasčių verslininkas buhalterės paprašė sulaikyti Nerijui algą. Neva, restorano savininkai norėjo išsiaiškinti, kas ištiesų nutiko. Tačiau pokalbio metu Tomas prisipažino, kad šią savaitę algą jau sumokėjo.

Paklaustas, kodėl nesikreipė į policiją, lietuvis teigė, kad tiesiog neturėjo laiko: „Vis dar galėčiau kreiptis, bet man jo gaila. Buvo geras darbuotojas. Tegul pats save susinaikina. Atėjęs į darbą apgailestavo, kaip viską per vieną dieną susigadino”.

„Buvo gaila prarasti puikų darbuotoją, tačiau jis tikrai nebuvo atleistas be priežasties. Mes puikiai žinome ir suprantame, kad padavėjo/barmeno darbas kartais gali būti tikrai įtemptas, tačiau įtampa malšinti alkoholiniais gėrimais nėra geras pasirinkimas. Toks kelias niekur nevada, kaip mums ir parodė ši istorija”, - pridėjo restorano „Top1forever” savininkas Tomas.

Tai yra skaitytojo skundas. Redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su straipsnyje pateiktais teiginiais.

 

Norite papasakoti savo istoriją? Kreipkitės journalist@tiesa.com.

2016 11 10 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt