pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Skandalas Britanijoje: elitinė šokių mokykla užsimojo prieš baletą, nes šis – pernelyg „elitinis“ ir „baltasis“
Alfa.lt
Twitter@NorthernSchool/Foteini Christofilopoulou
Britų šokių mokykla atsisakė baleto perklausų.

Populiariausia britų šokių mokykla atsisakė baleto perklausų, paskelbusi jas „elitine meno forma“, kuri remiasi lyties ir kūno grožio stereotipais, skelbia Dailymail.co.uk.

Šiaurės šiuolaikinio šokio mokykla (NSCD) siekia „dekolonizuoti mokymo programą“.

Lydse įsikūrusioje baleto mokykloje nebereikės dalyvauti perklausose. Tai daroma tam, kad žmonės nepatirtų didelių išlaidų, mokydamiesi šokio stilių. Be to, nebūtų idealizuojamos kūno formos ir pagal lytį skirstomi vaidmenys, sakė NSDC darbuotojai.

Konservatorijos bakalauro studijų vadovė Francesca McCarthy baletą pavadino „elitine meno forma“.

Susiformavusioje baleto tradicijoje šokėjos daugiausia dėmesio skiria puikiam darbui, o vyrams – kėlimams ir šuoliams. F. McCarthy teigė, kad baletas yra „stipriai susietas su lytimi“.

Ji sakė, kad pamokų išlaidos daro įtaką studentams, kurie neturi pakankamai lėšų mokytis šokio, ir pridūrė, kad baletas – „pagrindinis stilius, kuris paremtas pagal konkrečias baltųjų asmenų europietiškas idėjas ir kūno formas“, o tai gali atbaidyti šokėjus, kurie neatitinka šio „estetinio idealo“.

NSCD taip pat skatina darbuotojus vartoti lyties atžvilgiu neutralius žodžius, pvz., „šokėjai / žmonės / liaudis / visi“. Darbuotojai taip pat raginami vartoti žodį „jie“, o ne „jis ir ji“.

Mokykla taip pat priklauso Šokio ir dramos konservatorijai, kuri siekia atsisakyti triko ir aptemptų šokių drabužių, kad translyčiai žmonės jaustųsi patogiau.

2022 07 20 10:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt