šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Skandalas dėl neatsakytų skambučių
tiesa.com

Mokesčių mokėtojai Jungtinėje Karalystėje per metus praranda maždaug 136 mln. svarų dėl neatsakytų mokesčių inspekcijos HMRC skambučių, pranešė The Independent.

Nacionalinis audito biuras atskleidė, kad HMRC tarnyba praėjusiais metais neatsakė net į 20 mln. skambučių, kurių metu vartotojai skambina padidinto tarifo numeriais 0845. Net ir neprisiskambinus konsultantui, skambinantysis tokiu atveju sumoka visą sumą už laukimo laiką, kuri kartais gali pavirsti į kelias dešimtis svarų.

Skambinę mokesčių inspekcijai vidutiniškai iki atsiliepimo turėjo laukti apie penkias minutes, o dar 6.5 mln. žmonių buvo priversti laukti daugiau nei 10 minučių vien per pirmuosius šių metų tris mėnesius.

Audito ataskaitoje skaičiuojama, kad dėl tokio uždelsto aptarnavimo mokesčių mokėtojai prarado apie 33 mln. svarų už skambučius ir dar 103 mln. už prarastą laiką. Manoma, kad HMRC pasiekus bent 90 proc. atsakytų skambučių kiekį ir sumažinus laukimo laiką, vartotojai per metus galėtų sutaupyti apie 52 mln. svarų. Šiuo metu tarnyba sugeba atsakyti tik į 75 proc. gaunamų skambučių.

2012 12 18 14:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt