sekmadienis, birželio 7 d.
Skandalas: griūna stogas - pagalbos jokios
tiesa.com

Su „Tiesos” redakcija susiekė Plaistow rajone gyvenanti Auksuolė Čepukaitytė. Moteris norėjo pasidalinti nepavydėtina situacija, į kurią papuolė, o tinkamos pagalbos iš niekur tikina nesulaukusi.

Pasak Auksuolės, penktadienį šeima pastebėjo, kad išorinėje namo pusėje tiesiai virš išeinamų durų į lauką krenta plytos, o stogas virsta į vidinę namo pusę.

Name gyvena aštuoni asmenys, iš jų trys – vaikai. Situacija kritinė, tačiau Auksuolė teigė tinkamos pagalbos nesulaukianti. Naktį visa šeima bijo miegoti, kad namas neįgriūtų ir jų nesužalotų. Išsikelti kažkur kitur šeima neturi galimybės, iš antrojo aukšto visi persikėlė miegoti į svetainę. Vaikai miega lovose, suaugusieji – ant grindų. Aplink juos, dar krūva daiktų.

[437]

Šeima name gyvena jau aštuonerius metus ir visada tiesiogiai bendravo su šeimininku. Tačiau prieš dvejus metus pasikeitus savininkui ir namo reikalus perėmus valdyti agentūrai, prasidėjo problemos. Auksuolė teigė: „Visus tuos dvejus metus turėjome atakuoti agentūrą, kad ji imtusi kokių veiksmų. Taip buvo ir šiuo atveju.”

Moteris pasakojo, kad šeštadienį atvyko agentūros siųstas meistras apžiūrėti stogo, pasakė, kad situacija labai bloga. Ir kad šeima nedelsiant turi išsikraustyti, nes yra nesaugu gyventi tokiame name. Jis tą patį papasakojo ir agentūrai. Pastaroji pranešė, kad dviejų savaičių bėgyje turėtų atsiųsti specialistus stogo sutvarkymui.

Auksuolė kreipėsi į konsulą, tačiau po dviejų valandų laukimo, jai tebuvo duotas elektroninio pašto adresas, kuriuo turėtų kreiptis. Elektroniniu paštu išsiuntusi namo nuotraukas, moterį šokiravo pastarųjų atsakymas: „Ar yra stoge skylė? Ar matote dangų? Jei ne, tai čia neskubu.”

Šiuo metu Auksuolė ir jos šeima nežino, ką daryti ir kur kreiptis. Pasak moters, kasdien gyvena baimėje.

„Tiesa” susisiekė su nekilnojamo turto agentūros „Agent House” vadovu Vilhelmu Navicku.

Aštuonerius metus nekilnojamo turto srityje dirbantis specialistas teigė: „Viskas priklauso nuo to, kokią sutartį agentūra turi sudariusi su savininku: ar jie yra valdanti agentūra (angl. managing agent), ar tik surado nuomininkus. Bet kuriuo atveju tai yra savininko atsakomybė. Ši situacija yra grubus pažeidimas: pavojus sveikatai ir saugumui (angl. health and safety hazard) ir reikalauja nedelstinų veiksmų.

Jei agentūra dirba kaip valdanti – tai jų darbas yra kuo greičiau suorganizuoti kompaniją, kuri ateitų ir įvertintų, kokius darbus reikia atlikti, ir kiek tai kainuos. Agentūra praneša savininkui, kas vyksta, turi gauti autorizaciją ir apmokėjimą pradėti darbus.

Jei agentūra nėra valdančioji, jie nėra atsakingi už tai, kad įgriuvo stogas, todėl patiems būtina kreiptis į savininką tiesiogiai.

Jei savininkas neatsako, nuomininkai turėtų kreiptis į vietinį konsulą ir pranešti apie esamą situaciją ir pavojų namo gyventojams. Jei ir konsulas nesusisiektų su savininku, jis turėtų apsiimti padaryti visus reikiamus darbus, ir tik poto iššieškoti reikiamų pinigų iš savininko.

Priklauso nuo sutarties, kurią nuomininkai yra pasirašę, dažnai ten būna nurodyta, kad savininkas yra atsakingas už žmonių apgyvendinimą kitur laikinai, kol namas bus suremontuotas arba esant situacijai, jei savininkas neturi iš ko sutvarkyti namo, kontraktas nutraukiamas ir nuomininkai turi ieškotis kito būsto.

Jei namo savininkas, nesvarbu, ar namas yra išpirktas, ar nuomuojamas, nesilaiko saugumo ir kitų reikalavimų, vietinis konsulas privalo įsikišti ir išspręsti problemą.”

[434]

[435]

[436]

2015 06 15 15:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt