pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Skolininkai ginami nuo antstolių
tiesa.com

Pastebima, kad savivaldybės vis dažniau naudojasi antstolių paslaugomis, siekiant atgauti skolas iš gyventojų. Tačiau ne visi sutinka, kad tai – geriausias būdas, esą jis tik pagilina problemą, o ne sprendžia ją.

Savivaldybėms įsiskolinusiems asmenims turėtų būti suteikta daugiau laiko skoloms grąžinti, užuot siuntus pas juos antstolius, kurie tik pablogina situaciją, teigia dvi labdaros organizacijos. Problema ne dingsta, o tik labiau pagilėja, sako „StepChange“ ir „Money Advice Trust“ atstovai, ginantys mažiausias pajamas gaunančių skolininkų interesus.

Tuo tarpu Vietos valdžios acociacija (Local Government Association, LGA) teigia priešingai: antstolis – vienintelė išeitis atgauti skolą. Ši organizacija primena, kad taupydama vyriausybė gerokai apkarpė išlaidas pašalpoms bei išmokoms, todėl pastaruoju metu komunalinius mokesčius privalo mokėti nemažai socialiai remtinų asmenų, kuriems anksčiau mokesčiai buvo kompensuojami.

„StepChange“ duomenimis, vidutinis šios organizacijos klientų įsiskolinimas savivaldybėms siekia 961 £, įsiskolinimai nuo 2011 metų ženkliai išaugo, o antstoliai jų nemažina.

„Toks išieškojimo būdas tik sukelia papildomą stresą ir nerimą, bet iš esmės problemos nesprendžia. Reikia ieškoti kito būdo, o ne siundinėti ant žmonių privačias skolų išieškojimo kompanijas. Reiki tai nutraukti, skolų išieškojimą pakeičiant labiau teisingesniu ir konstruktyvesniu būdu“, – sako Mike’as O’Connoras.

Claire Kober, LGA kanclerė į tokius pasiūlymus atšauna vilties mažai suteikiančiu atsakymu.

„Antstolis – vienintelė išeitis. Jis nesiunčiamas iš karto. Skolininkai informuojami apie skolas, vėliau apie skolas primenama dar kelis kartus. Jie turi užtektinai laiko prašyti finansinės pagalbos ar sudaryti skolų grąžinimo planus“, – sako kanclerė.

2016 05 04 07:20
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt