penktadienis, liepos 10 d.
Slaugytojai Londone dirbo už skatikus
tiesa.com

Būrys slaugytojų kreipėsi į darbo ginčų tribunolą su įrodymais, kad už alinantį darbą Londone juos pasamdžiusi agentūra mokėjo dvigubai mažesnį nei minimalus atlyginimas.

Šešliolikos moterų ir vieno vyro taikiniu tapo didžiausias šalyje slaugytojų tinklas „Sevacare“, kurio darbuotojai kiekvieną savaitę prižiūri beveik 10 tūkst. žmonių, kurie savimi pasirūpinti negali.

Tačiau pastarųjų 6 metų algalapiai išduoda, jog kai kurie iš jų gavo juokingai mažą atlyginimą, nors turėjo dirbti savaitėmis neišeidami iš prižiūrimųjų namų: jie prižiūrėjo garbaus amžiaus žmones, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, tad tekdavo likti slaugomųjų namuose net naktimis.

Kaip rodo Londono Haringey savivaldybės teritorijoje dirbusių slaugytojų algalapiai, jiems už tai buvo mokama mažiau nei pusė minimalaus valandinio atlyginimo: už valandą – 3,27 svaro sterlingo. „Sevacare“ atšauna, kad tai buvo vidutinis valandinis atlyginimas – esą su jais sutarta apmokėti tik 10 valandų darbo, nors pacientų namuose jie privalėdavo likti visą parą 7 dienas per savaitę.

Kai kurie darbuotojai tokias sąlygas prilygino kalėjimui.

Ginčą nagrinėja specialus tribunolas.

Po rasistinio užpuolimo moteris prarado kūdikį

Parlamentas galėtų sustabdyti „Brexit”

2016 09 14 14:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt