šeštadienis, sausio 16 d.
Slėpynės baigtos: iš kalėjimo pasprukęs vyras sulaikytas prie Leedso
tiesa.com

Prieš pusantrų metų iš kalėjimo Liverpoolyje pabėgęs žudikas ir vėl atsidūrė už grotų po įspūdingos sulaikymo operacijos.

Shaunas Walmsley’us (29 m.) paspruko praėjusių metų vasarį, kai iš kalėjimo buvo atvežtas į ligoninę. Pabėgimas buvo kruopščiai suplanuotas – nuteistasis apsimetė, kad rimtai negaluoja, o kai sargybiniai atvežė jį prie medicinos įstaigos, du kaukėti bendrininkai pagrasino pareigūnams ginklu ir paspruko iš anksto paruoštu automobiliu.

Bėgliui pavyko slapstytis pusantrų metų, tačiau antradienį vakare jis sugrąžintas už grotų, kai įkliuvo įspūdingos sulaikymo operacijos metu Leedse, Harehills kvartale.

Liudininkų pasakojimu, kaukėti policijos snaiperiai puolė Sh. Walmsley, kai šis įsėdo į automobilį. Policininkai išdaužė galinį mašinos stiklą, panaudojo elektrošoką ir ištraukė bėglį laukan – visa tai truko vos kelias sekundes.

„Girdėjome daug šauksmų, atrodė, kad kažkam labai skauda. Tai buvo tikras chaosas“, – spaudai pasakojo vienas iš sulaikymo operacijos liudininkų.

Bėglys buvo gerokai pakeitęs išvaizdą – užsiauginęs ilgus plaukus bei barzdą. Po sulaikymo Sh. Walmsley’us stojo prieš teismą, kuriame patvirtino savo vardą ir pavardę bei gimimo datą. Rugsėjį bus pradėta nagrinėti jo byla dėl pabėgimo iš kalėjimo.

Manoma, kad jaunas vyras tokiam žingsniui ryžosi supratęs, kad nelaisvėje jam teks praleisti didžiąją dalį gyvenimo. Jis buvo nuteistas kalėjimu iki gyvos galvos už tai, kad vertėsi kvaišalų prekyba ir 2014 metais su bendrais Liverpoolyje nužudė žmogų.

Sh. Walmsley’us skundė šį nuosprendį visoms instancijoms, tačiau jo prašymas galutinai atmestas 2016 metais, o kitą prašymą jis galėjo pateikti tik po 30 metų. Manoma, kad tuomet jis ir pradėjo planuoti savo pabėgimą.

Teigiama, kad imituodamas sveikatos sutrikimus jis specialiai numetė nemažai svorio.

Kol kas nežinoma, kaip pareigūnai surado bėglį. Anksčiau skelbta, kad už bet kokią informaciją apie jį bus paskirta 20 tūkst. svarų sterlingų premija. Policija šią vasarą taip pat įspėjo, kad aistringas futbolo sirgalius gali pasirodyti viešumoje tuo metu, kai pasaulio futbolo čempionato rungtynes žais Anglijos rinktinė.

JK sulaikytas bene ieškomiausias ES nusikaltėlis

2018 08 23 09:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt