penktadienis, spalio 7 d.
Smirda lavonais: okupantai bando nuslėpti karo nusikaltimus užbetonuodami negyvus žmones, bet jų kvapas lieka
Alfa.lt
Twitter
Mariupolio dramos teatras po bombos

Okupantai negali laiku pradėti remontuoti Mariupolio dramos teatro be baliklio, nes statybininkams liepta lavonus iš sugriauto pastato ne išnešti, o tiesiog užbetonuoti, tačiau jų kvapas prasiskverbia net per betono sluoksnį.

Apie tai pranešė Rusijos opozicijos žurnalistas Aleksandras Nevzorovas, rašo UNIAN.

A. Nevzorovas sakė, kad Rusijos statybininkai „skubėjo į Mariupolį, kad apkarpytų didžiulius „restauravimo“ biudžetus“.

„Jie rašo: „Mes savaitę kukuojame, sėdime sudėję letenas, šie durneliai neneša chloro. Be chloro niekaip. Ten, kur didelės lavonų sankaupos (teatras), ten reikia baliklio ir tik tada betono, jei tik betoną užpili ant lavonų – smarvė kažkaip prasiskverbia net per storą betono sluoksnį“, – pasakojo žurnalistas.

Anot jo, statybininkams liepta nekelti triukšmo ir netraukti lavonų, o „ramiai betonuoti“

2022 m. kovo 16 d. Rusijos lėktuvas numetė bombą ant dramos teatro pastato Mariupolyje, kur slėpėsi šimtai civilių. Nuolaužos užtvėrė įėjimą į bombų pastogę.

Balandžio 23 d. tapo žinoma, kad okupantai valo teatro griuvėsius. Tuo metu rusų kariai žuvusiųjų kūnus supakavo į plastikinius maišelius, traktoriais ir sunkvežimiais gabeno į saugyklą pramoninėje zonoje netoli Nikolskoje plento. Tada, ją užpildžius, lavonai buvo nuvežti į Mangušą, kur buvo suversti į 300 metrų duobę.

Gegužės 20 d. buvo baigtas nuolaužų ir žuvusiųjų kūnų išvežimas.

2022 08 31 15:52
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt