ketvirtadienis, spalio 1 d.
Šokas tėvams: išaugs darželių ir kitų vaikų priežiūros bei lavinimo įstaigų kainos
tiesa.com
pixabay

Naujų tyrimų duomenimis šiais metais tėvai bus priversti mokėti didesnius mokesčius.

Daugelis įstaigų ruošiasi „kirsti kampus” ir pakelti kainas. Iš 1615 apklaustų vaikų priežiūra bei švietimu užsiimančių įstaigų: 63% planuoja pakelti visą už vaiko priežiūrą tėvų mokamą mokestį, 40% žada apmokestinti pietus bei išvykas, o 70% ketina smarkiai sumažinti biudžetą, skiriamą lavinamosioms priemonėms bei kitoms reikalingoms priemonėms įgyti. Ketvirtadalis atsisakys dalies darbuotojų.

Taip yra todėl, kad sektoriuje trūksta valstybinio finansavimo - vaikų darželiai juda bankroto link, o vaikų auklės bei darželių darbuotojai jaučiasi apimti streso, kai kurie iš jų teigia kontempliavę apie savižudybę.

„The Early Years Alliance (EYA)“ organizacija, atstovaujanti vaikų darželius ir aukles, kaltina vyriausybę užmerkus akis ties finansiniu chaosu, siaučiančiu sektoriuje ir šokiruojančiai mažais moterų atlyginimais.

Žadama, kad situacija dar labiau pablogės kai sekmadienį minimalus darbo užmokestis padidės 5 %.

Vyriausybė sumažino vaikų priežiūros paslaugų tiekėjams skiriamą biudžetą, tačiau siūlo skirti vyriausybės apmokamą vaikų priežiūrą iki 2020 metų tėvams, kurie turi teisę gauti paramą savo atžalų išlaikymui.

„EYA“ narių apklausa rodo, kad darbuotojų skaičius vaikų priežiūros organizacijose per ateinančius metus sumažės dvejais penktadaliais.

Beveik pusė paslaugų tiekėjų baiminasi, kad per ateinančius 12 mėnesių galimai teks nutraukti įstaigų veiklą.

Net 81 % darbuotojų kenčia dėl pablogėjusios psichinės sveikatos - dėl finansinio nestabilumo patiriamas didelis stresas. Net šeši atliktos apklausos respondentai teigė galvojantys apie savižudybę.

Praėjusią savaitę „Ofsted“ atskleidė, kad per paskutinius 2018 metų keturis mėnesius 1,000 vaikų priežiūros organizacijų jau išėjo iš priežiūros sektoriaus.

“Vaikų švietimo kokybė stipriai kenčia, kai tokios įstaigos kaip darželiai yra priversti mažinti darbuotojų skaičių. Vyriausybei atėjo laikas klausytis ir veikti.“ – Kalbėjo darbininkų opozicijos ministrė, Tracy Brabin.

Švietimo departamento atstovas spaudai sakė: „Kasmet investuojame apie 3,5 mlrd. svarų į švietimo sistemą, daugiau nei bet kuri ankstesnė vyriausybė. Siekiame, kad kiekvienas vaikas turėtų prieigą prie aukštos kokybės išsilavinimo.“

2019 03 31 15:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt