antradienis, spalio 26 d.
Staigmenos nesibaigia: Prancūzijoje atrastas naujas, sunkiau aptinkamas koronaviruso variantas
Alfa.lt

Prancūzijos tarnybos tiria naują pandeminio koronaviruso variantą, aptiktą vakariniame Bretanės regione ir sunkiau aptinkamą šiuo metu naudojamais testais, nors neatrodo, kad jis yra pavojingesnis ar užkrečiamesnis.

Regioninės sveikatos apsaugos tarnybos direktorius Stephane'as Mulliez antradienį per spaudos konferenciją sakė, kad vienas biologas, dirbantis ligoninėje Lamanšo pakrantės mieste Lanjone perspėjo apie naują atmainą, ištyręs ėminius iš dešimčių neseniai mirusių pacientų.

Kelioms aukoms pasireiškė klasikiniai koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomai, nors polimerazės grandininės reakcijos (PCR) testai, atliekami tiriant iš nosies ertmės paimtus mėginius, paprastai būna labai tikslūs.

Tolesni kraujo ir gilesnių kvėpavimo takų gleivių tyrimai, patvirtino, kad pacientai buvo užsikrėtę koronavirusu. Visi jie buvo senyvi žmonės, sirgę gretutinėmis ligomis, nurodė S. Mulliez.

„Viena galimybė – kad šis virusas sparčiau plinta iš viršutinių kvėpavimo takų į žemesnes dalis“, – per konferenciją sakė nacionalinės sveikatos apsaugos agentūros „Sante Publique France“ regioninio padalinio direktorius Alainas Tertre'as.

Paryžiuje veikiančiame Pasteuro institute atlikus ėminių genomo sekoskaitą buvo patvirtintas iki šiol nežinotas koronaviruso, Prancūzijoje pareikalavusio jau daugiau kaip 90 tūkst. žmonių gyvybių, variantas.

Dėl šios priežasties buvo suintensyvintas testavimas ir pastangos atsekti užsikrėtusiųjų kontaktus, siekiant nustatyti, ar ši atmaina išplito į kitus regionus, sakė S. Mulliez.

Kadangi naujos atmainos virusas sunkiau aptinkamas, ARS jį įtraukė į Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) tiriamų variantų sąrašą (VUI), bet kol kas šis patogenas nelaikomas pakankamai pavojingu, kad būtų priskirtas prie susirūpinimą keliančių variantų (VOC) kategorijos.

„Pirminės analizės... nerodo padidėjusio pavojaus arba užkrečiamumo, palyginus su pirminiu virusu“, – sakoma ARS pranešime.

VOC sąraše šiuo metu yra tik britiškasis, braziliškasis ir Pietų Afrikoje atrastas koronaviruso variantai. Iki šiol mokslininkai visame pasaulyje jų yra atradę šimtus.

Tačiau Prancūzijos premjeras Jeanas Castexas įstatymų leidėjams antradienį sakė, kad šiems trims variantams įsigalėjus šalyje stebima „tam tikra trečioji [pandemijos] banga. Pirmoji buvo COVID-19 atvejų pliūpsnis pernai kovą, o antroji – rudenį.

Vyriausybės vadovas atkreipė dėmesį, kad Paryžiaus ligoninių intensyviosios terapijos skyriams gresia būti perpildytiems.

Prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį susitinka su ekspertais iš patariamojo komiteto kovos su COVID-19 reikalams. Trečiadienį bus šaukiamas neeilinis kabineto pasitarimas, stiprėjant spėlionėms, kad Paryžiaus regione gali būti įvesta naujų suvaržymų.

2021 03 17 09:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt