šeštadienis, liepos 4 d.
Startuoja pašalpų neįgaliesiems pokyčiai
tiesa.com

Nuo šios savaitės Anglijos šiaurinėje dalyje bus išbandyta naujoji paramos sistema neįgaliesiems, kuri kaip tikimasi, užkirs piktnaudžiavimą pašalpomis, pranešė BBC.

Manoma, kad net apie 600 tūkst. žmonių gali prarasti iki šiol gautą finansinę paramą, nes nebeatitiks naujų kriterijų po sveikatos ir aplinkybių patikrinimo. Iki šiol skyrus neįgalumo pašalpą, žmonių sveikatos būklė nebebūdavo tikrinama, nors gyvenimui einant kai kurie jų pasveikdavo, tačiau ir toliau naudodavosi išmokomis.

Iki šiol egzistavusi neįgalumo išmoka pavadinimu „Disability Living Allowance (DLA)”, bus pakeista į „Personal Independence Payments (PIP)”. Naujoji išmokų neįgaliesiems sistema PIP šiais metais bus įvedama palaipsniui, pradedant nuo šiaurinės Anglijos.

Darbo ir pensijų departamento duomenys rodo, kad ne 70 proc. neįgalumo pašalpos prašusių žmonių, jas gaudavo visam gyvenimui. Politikai mano, kad kai kurių žmonių aplinkybės keičiasi, todėl tokie gavėjai turėtų būti reguliariai tikrinami, kad būtų išvengta piktnaudžiavimo. Skaičiuojama, kad dabar Britanijos mokesčių mokėtojai išleidžia net 50 mlrd. ligos ir neįgalumo išmokoms, o pagal šias išmokas Jungtinė Karalystė lenkia gerokai didesnes šalis.

Nors neįgaliuosius globojančios organizacijos priešinosi šiems pokyčiams, teigdamos, kad nukentės patys silpniausieji visuomenės nariai, vyriausybė tikisi dar daugiau paremti tuos žmones, kuriems iš tiesų reikia paramos, tačiau nori sumažinti išlaidas tiems, kurių jas gauna neproporcingai. Į naująją išmokų sistemą bus įtrauktas asmeninis sveikatos būklės įvertinimas ir reguliarios peržiūros, kurios lems išmokų dydį.

2013 04 08 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt