trečiadienis, liepos 6 d.
Statistikos departamentas: skiepijimas nuo COVID-19 pirmąja doze beveik sustojo
BNS
BNS foto
Skiepas

Skiepijimas nuo COVID-19 pirmąja doze beveik sustojo, tikrasis bent kartą paskiepytų Lietuvos gyventojų procentas siekia 64 proc., skelbia Statistikos departamentas.

„Vakcinacijos pirmąja doze tempai beveik sustojo. Pavyzdžiui, vakar (pirmadienį) pirmąja doze buvo paskiepyti tik 336 asmenys. Tai nėra kažkuo keista, nes tie, kas norėjo pasiskiepyti, tai padarė jau prieš pusę metų“, – vienoje savo „Facebook“ paskyrų „Valstybės duomenų analitika“ antradienį pranešė departamentas.

Įraše taip pat teigiama, kad viešai skelbiamas pasiektas daugiau nei 69 proc. populiacijos paskiepijimo bent viena doze rezultatas „nėra tikslus rodiklis“, nes yra įskaičiuojami absoliučiai visi kada nors paskiepyti asmenys – tiek nuolatiniai gyventojai, tiek ir laikinai Lietuvoje buvę kitur gyvenantys lietuviai, užsieniečiai, asmenys, kurie paskui emigravo arba jau yra mirę.

Anot departamento, šie duomenys apima didesnį skaičių nei deklaruotas nuolatinis Lietuvos gyventojų skaičius – apie 2,8 mln.

„Skiepijimo rezultatą esame apskaičiavę ir siauresnei, bet labai konkrečiai apibrėžtai Lietuvos populiacijai: šiandien gyvi ir neišvykę nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Tarp tokių asmenų bent viena doze paskiepytų yra 64 proc., o neskiepytų ir neturinčių nė vieno dokumentuoto įrašo apie užsikrėtimą yra 22 proc.“, – teigia departamentas.

Departamento naujausiais duomenimis, iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze šalyje paskiepyta beveik 1,94 mln. žmonių. Iš jų visiškai vakcinuota apie 975,7 tūkst., dar 885,4 tūkst. visiškai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 02 01 12:48
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt