ketvirtadienis, liepos 9 d.
Statybininkų algos auga kaip ant mielių
tiesa.com

Statybų rinkoje – tikras sujudimas: statomų objektų skaičius smarkiai išaugo, o kartu ir darbuotojų algos. Kai kurie specialistai per mėnesį uždirba 12 tūkst. Lt. Įmonių vadovai kalbėdami su portalu Delfi.ltpasakojo, kad darbo rinkoje uždarbis auga kaip ant mielių, tik džiaugėsi, kad kol kas nepasiekė nekilnojamojo turto lygio 2008-aisiais.

 Kad artimiausiu metu situacija keisis, nesitikima, nes jaučiamas nemažas darbuotojų trūkumas. Portalo kalbinto statybininko teigimu, daugiausiai per mėnesį uždirba stogdengiai-apskardintojai ir mūrininkai – maždaug po 6-12 tūkst. Lt per mėnesį. Dažytojai, plytelių klojėjai per mėnesį uždirba apie 6 tūkst. Lt. Tokias sumas uždirba statybininkai, kurie turi verslo liudijimus. Įmonėse atlyginimai – mažesni, tačiau ir ten jie kyla.

Vienos įmonėsvadovas atviravo, kad per šiuos metus kainos išaugo kone dvigubai. Surasti dirbantį už mažesnius įkainius tapo praktiškai neįmanoma. Situacija tokia, kad trūksta ne tiks specialistų, bet ir pagalbinių darbuotojų, kurių mėnesinis atlygis dažnai viršija 2 tūkst. Lt į rankas.

Verslininkų manymu, situacija rinkoje pasikeitė dėl euro įvedimo.Žmonės turi daug neapskaitytų pinigų, kuriuos nori išleisti iki euro įvedimo. Už šiuos pinigus perkami žemės sklypai, butai, nuosavi namai. Dalis pinigų investuojama ir į vidaus apdailą, remontą ar interjero atnaujinimą.

„Tiesa“ primena, kad Europos Sąjungos valiuta Lietuvoje litą pakeis nuo kitų metų sausio 1-osios dienos.

2014 09 18 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt