šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Sutriks dar daugiau skrydžių: „Ryanair“ darbuotojai skelbia apie naują streiką
tiesa.com

„Ryanair“ pilotams ir įgulų nariams Vokietijoje atstovaujančios profsąjungos paragino trečiadienį surengti streiką, kad Airijos pigių skrydžių įmonė įsiklausytų į jų reikalavimus dėl didesnio darbo užmokesčio ir geresnių darbo sąlygų.

Pilotams atstovaujanti profsąjunga „Cockpit“ pareiškė, jog padidinti darbo užmokestį ir pagerinti darbo sąlygas buvo prašyta „mėnesių mėnesius“. Nepaisant „aiškaus ženklo“, kurį davė rugpjūtį surengti streikai, „derybos tebėra įstrigusios. Reikalaujame, kad pagaliau būtų priimti kokie nors sprendimai“, – pareiškė Ingolfas Schumacheris, atsakingas už derybas dėl profsąjungos narių darbo užmokesčio.

Protesto akcijoje, kuri, kaip manoma, tęsis 24 valandas, dalyvaus apie 400 „Ryanair“ pilotų ir antrųjų pilotų Vokietijoje.

Nutraukti darbą trečiadienį taip pat gali apie 1 tūkst. „Ryanair“ įgulų narių šioje šalyje.

„Darbo užmokestis yra toks mažas, jie net negarantuoja atlyginimo, kurio pakaktų pragyvenimui“, – pareiškė Vokietijos paslaugų sektoriaus profsąjungos atstovė Christine Behle.

Rugpjūtį „Ryanair“ pilotams Vokietijoje prisijungus prie Airijos oro vežėjos darbuotojų keliose Europos šalyse surengto streiko, oro bendrovei teko atšaukti 250 skrydžių į ir iš Vokietijos.

Tuo tarpu „Ryanair“ pasiekė susitarimus su darbuotojais Airijoje ir Italijoje, tačiau Vokietijos profsąjunga „Cockpit“ juos laiko nepakankamais.

Nors oro bendrovė, per metus skraidinanti apie 130 mln. keleivių, pirmą kartą savo istorijoje pripažįsta jos pilotams ir įgulų nariams atstovaujančias profsąjungas įvairiose Europos šalyse, „Ryanair“ darbuotojai nepatenkinti, jog oro vežėja neskuba didinti darbo užmokesčio ar gerinti darbo sąlygų.

2018 09 11 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt