sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Svarbūs pakeitimai: daugiau uždirbantys neteks vaikų pašalpų
tiesa.com

Nuo š.m. sausio 7 dienos šeimoms, kuriose bent vienas narys uždirba daugiau kaip 50 tūkst. svarų per metus, vaikų pašalpos bus sumažintos arba visiškai panaikintos, priklausomai nuo bendrų šeimos pajamų.

Nuo šiol tėvai, gaunantys didesnes nei 50 tūkst. svarų per metus pajamas galės pasirinkti du kelius: sustabdyti pašalpų gavimą nuo 2013 metų sausio 7 dienos ir išvengti naujo mokesčio, o pasirinkę ir toliau gauti pašalpą po šios datos, privalės deklaruoti savo pajamas ir vėliau sumokėti atitinkamą mokestį.

Manoma, kad daugiau nei pusė milijono šeimų Jungtinėje Karalystėje turės užpildyti mokesčių deklaracijas, kad pagrįstų savo pajamas. Tikimasi, kad šie pasikeitimai, įsigaliojantys nuo š.m. sausio 7 dienos padės sumažinti valstybės biudžeto deficitą. Valdžios atstovai nesitiki, kad tai bus palankiai sutiktas sprendimas, nes tarp pašalpas prarandančių šeimų, anot jų, visuomet bus tokių, kurios nesijaučia turtingomis.

Šiuo metu šeimos gauna 20,30 svarų dydžio kas savaitinę pašalpą už pirmąjį vaiką, o už kiekvieną vėlesnį skiriama 13,40 svarų dydžio pašalpa kas savaitę. Pagal naująją tvarką, jei vienas iš tėvų uždirba tarp 50-60 tūkst. svarų per metus, pašalpa bus sumažinta proporcingai, o pašalpos visiškai neteks tie, kurių šeimoje bent vienas uždirba virš 60 tūkst. svarų per metus.

Daugiau informacijos apie pokyčius ir skaičiuokles rasite mokesčių inspekcijos puslapyje:

http://www.hmrc.gov.uk/tools/hicbc/liable-chbhic.htm

2013 01 07 13:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt