antradienis, liepos 5 d.
Sveikindami su šventomis Velykomis šalies vadovai linki, kad tamsą nugalėtų šviesa
BNS
BNS Foto
Viktorija Čmilytė Nielsen ir Gitanas Nausėda

Prezidentas, Seimo pirmininkė ir premjerė Lietuvos gyventojus sveikindami su šventomis Velykomis linki, kad šventų Velykų džiaugsmas sustiprintų ir įkvėptų.

Gitanas Nausėda pabrėžė, kad didįjį prisikėlimo stebuklą šiemet tenka švęsti ypatingomis Europai ir visam pasauliui aplinkybėmis.

„Šią istorinę akimirką nepaliaujame gėrėtis didvyriškos ukrainiečių tautos dvasios jėga. Tačiau lygiai taip pat susižavėjimo verta ir mūsų tauta, kaip mūras stojusi už brolius ukrainiečius, pasirengusi dalintis su jais visa kuo. Nes mūsų likimas – bendras, nes Ukrainos laisvės kova – mūsų kova“, – teigė šalies vadovas.

Jis linki, kad šventos Velykos atneštų į kiekvienus Lietuvos namus begalinį tikėjimą teisingumu ir šviesos pergale prieš tamsą. Pasak jo, tegul prisikėlimo slėpinys suteikia mums progą atsigręžti vienas į kitą ir tarti „ačiū, kad Tu esi“.

Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, tikinčiajam Velykos yra didžiausia šventė, atnešanti prisikėlimo džiaugsmą ir suteikianti amžinojo gyvenimo vilties, tikėjimo, kad tamsą visada nugali šviesa, o melą pergali tiesa, žinojimo, kad vieną dieną triumfuos laisvė.

„Bendraudama su vyresniais žmonėmis dažnai girdžiu, kad sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis juos būtent tai ir gelbėdavo. Ir niekas – nei tremties sunkumai, nei sovietmečio draudimai – nesunaikino jų širdyse velykinės vilties“, – pabrėžė Seimo vadovė.

„Dabartis vėl paženklinta agresija, krauju ir nekaltomis mirtimis. Tačiau saugokime viltį ir tikėkime, kad laisvas pasaulis tai greitai nugalės. Žinokime, kad net ir po juodžiausios nakties visada išaušta rytas. Tegu pergalę švenčia Velykų džiaugsmas!“ – sveikinime sako V. Čmilytė-Nielsen.

Ingrida Šimonytė linki neprarasti vilties, kad tamsa tirščiausia prieš aušrą, o visi išbandymai suteikia galimybę išsiskleisti mūsų visų vienybei ir stiprybei.

„Noriu nuoširdžiai padėkoti visiems, kurie gyvenate artimo meile, padėdami žmonėms, priverstiems palikti savo namus, dalydamiesi ir rūpindamiesi tais, kurie patiria kasdienį pavojų ir kiekvieną akimirką budi, pasiryžę ginklu apginti savo Tėvynę“, – sveikinime pabrėžė premjerė.

Pasak jos, tokių krizių akivaizdoje itin svarbu neprarasti tikėjimo prisikėlimo šviesos pergale.

„Tegu šventų Velykų džiaugsmas sustiprina ir įkvepia kiekvieną iš Jūsų“, – sakoma Vyriausybės vadovės sveikinime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 04 17 09:30
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt