penktadienis, birželio 5 d.
Švietimas Anglijoje: mokslas brangs
tiesa.com

Konservatoriams ir liberaldemokratams nepaneigus gandų apie didėsiančias aukštojo išsilavinimo kainas, manoma, jog mokestis už studijas po rinkimų gali būti didesnis nei £9 tūkst. per metus, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

Edui Milibandui pažadėjus mokestį už mokslą sumažinti iki £6 tūkst., pasipylė kritiškos Williamo Hague‘o bei Nicko Cleggo pastabos. Mokslo kainos klausimas – vienas svarbiausių rinkiminių kampanijų klausimų. Mokestis už mokslą 2012-aisiais išaugo nuo £3 tūkst. per metus iki £9 tūkst.

BBC One laidoje N. Cleggas penkis kartus neatsakė į politikės Yvette Cooper klausimą ar jis nebekels mokesčių už mokslą?. Politikas ignoravo šį klausimą, kol oponentė atšovė, kad: „Akivaizdu jog jis neatmeta galimybės dar labiau didinti mokestį už mokslą.“

Parlamentaras W. Hague sakė: „Švietimo sistemoje įvyko daug pokyčių. Partijos, žadančios mažinti mokesčius už mokslą, neturi suvokimo apie tai kas vyksta“.

Paklaustas ar konservatoriai sieks kelti kainą, politikas atsakė: „Mes ir toliau sieksime bendradarbiauti su universitetais. Sieksime, kad kuo daugiau jaunuolių galėtų studijuoti. Turime rekordinį skaičių studentų besimokančių universitetuose.“

2015 05 04 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt