šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Švietimas Anglijoje: per egzaminus rūko ir pradinukai
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje su stresu kovojantys vaikai pradeda rūkyti vos 10-ties. Anot bbc.co.uk, kasmet mokyklose laikomi pažangumo egzaminai (angl. Statutory Assessment Tests, SATS) vaikams sukelia stresą ir netgi nemigą. Net 55 proc. vaikų baiminosi, jog blogi rezultatai turės įtakos jų ateičiai.

SATS testai rengiami dvejų, šešerių ir devynerių metų vaikams, norint nustatyti jų pažangą lyginant gautus rezultatus su kitų mokinių rezultatais.

Apklausą atlikusios tyrimų bendrovės „Opinion matters” duomenimis, egzamino dieną vaikai rinkosi nesveikus pusryčius ar išvis atsisakė maisto, o stresą malšino rūkydami cigaretes.

Apklausus daugiau nei 1000 vaikų paaiškėjo, kad aštuoni iš jų rūkė egzamino dienos rytą, o 30 – gėrė energetinius gėrimus vos prieš prasidedant egzaminams. 22 proc. apklaustųjų negalėjo tinkamai išsimiegoti, o 59 proc. išvis atsisakė pusryčių egzamino dieną.

Pakartotinos apklausos metu, kurioje dalyvavo tėvai, paaiškėjo, kad vaiko elgesys pablogėja egzaminų laikotarpiu. 74 proc. buvo įsitikinę, kad jų vaikai sulaukia daug didesnio spaudimo, nei tada, kai jie patys buvo panašaus amžiaus.

Vaikų psichologas Dr. Claire Halsey teigė: „Patirti šiek tiek nerimo prieš bet kurį išbandymą yra normalu net ir dešimtmečiams ar jaunesniems, tačiau tyrimo rezultatai rodo, kad SATS egzaminai daro daug didesnę įtaką vaikų kasdienei būklei, nei anksčiau.”

2015 05 13 09:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt