trečiadienis, spalio 5 d.
Tarp iš D. Trumpo konfiskuotų dokumentų – slapti duomenys apie E. Macrono seksualinius nuotykius?
Alfa.lt
Scanpix
Donaldas Trumpas (kairėje) ir Emmanuelis Macronas (2019 m.).

Tarp JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) iš buvusio prezidento Donaldo Trumpo „Mar-a-Lago“ rezidencijos paimtų dokumentų yra vienas, kuris įvardytas, kaip „Informacija apie Prancūzijos prezidentą“, rašo žurnalas „Rolling Stone“ ir priduria, kad D. Trumpui ši tema jau daugelį metų kelia didžiulį susidomėjimą.

D. Trumpas kai kuriems artimiausiems savo bendražygiams tiek jam dirbant Baltuosiuose rūmuose, tiek ir po to gyrėsi, kad žino negražių detalių apie Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono seksualinį gyvenimą, „Rolling Stone“ teigė du šaltiniai. Buvęs prezidentas esą teigė, kad apie kai kuriuos iš šių E. Macrono seksualinių nuotykių jis sužinojo iš „žvalgybinės informacijos“.

Vis dėlto žurnalas pažymi, kad kol kas neaišku, ar su E. Macronu susijęs dokumentas, kurį FTB konfiskavo per reidą, apskritai buvo susijęs su Prancūzijos prezidento asmeniniu gyvenimu. Taip pat neaišku, ar informacija apie E. Macroną, konfiskuota iš „Mar-a-Lago“, yra gauta iš JAV žvalgybos duomenų rinkimo ar net įslaptinta.

Tačiau, pasak kitų dviejų su situacija susipažinusių šaltinių, vien atskleidus, kad ji egzistuoja, kilo trintis abiejose Atlanto pusėse. Tiek Prancūzijos, tiek JAV pareigūnai stengėsi išsiaiškinti, ką tiksliai D. Trumpas turi surinkęs apie E. Macroną ir Prancūzijos vyriausybę ir ar kas nors iš to yra slapto pobūdžio. Abiejų šalių pareigūnai norėjo sužinoti, ar šis radinys reiškia kokį nors nacionalinio saugumo pažeidimą, ar tai tėra lengvabūdiška, bet pavogta atmintinė.

D. Trumpas kai kuriems artimiausiems savo bendražygiams tiek jam dirbant Baltuosiuose rūmuose, tiek ir po to gyrėsi, kad žino negražių detalių apie Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono seksualinį gyvenimą.

Prancūzijos ambasados JAV atstovas spaudai „Rolling Stone“ teigė, kad jų paklausime nebuvo prašoma dabartinio prezidento Joe Bideno administracijos informacijos apie „Mar-a-Lago“ rastus dokumentus.

Pasak šaltinių, D. Trumpas, samprotaudamas apie tariamas E. Macrono aistras, mažai kalbėjo apie detales ir konkrečius dalykus. O turint omeny jo polinkį skleisti gandus, sunku žinoti, ar kas nors iš to, ką jis kalbėjo, yra pagrįsta.

„Dažnai sunku pasakyti, ar jis meluoja, ar ne“, – „Rolling Stones“ sakė vienas iš šaltinių.

D. Trumpo atstovas spaudai atsisakė komentuoti šią istoriją.

Kaip pažymi žurnalas, D. Trumpo santykiai su E. Macronu buvo nepastovūs. Buvęs JAV prezidentas kadaise pavadino savo kolegą iš Prancūzijos „savu žmogumi“, o vėliau jiedu susipyko D. Trumpui.

Iš pradžių D. Trumpas leido suprasti, kad 2017 m. Prancūzijos prezidento rinkimuose remia E. Macrono varžovę kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Marine Le Pen ir pakvietė ją į „Trump Tower“, o vėliau ją išgyrė. Tačiau E. Macronas laimėjo rinkimus ir 2017 m. pakvietė D. Trumpą kaip garbės svečią į Bastilijos paėmimo dienos šventę. D. Trumpą taip sužavėjo šis reginys, kad net įkvėpė jį bandyti surengti savo karinį paradą Vašingtone.

Tačiau vėliau įtampa tarp abiejų vyrų ir jų pasaulėžiūrų prasiveržė į viešumą. Po abiejų lyderių ginčų dėl Irano, Sirijos ir NATO, Baltuosiuose rūmuose vykusiame tarptautinių ambasadorių prie Jungtinių Tautų susirinkime galima buvo išgirsti, kaip D. Trumpas E. Macroną vadina „užpakalio skausmu“. Buvusi D. Trumpo Baltųjų rūmų atstovė spaudai Stephanie Grisham memuaruose taip pat rašė, kad D. Trumpas privačiai vadino E. Macroną „silpnapročiu“.

2022 08 31 11:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt