ketvirtadienis, rugpjūčio 5 d.
Taupymas: šiukšles išveš rečiau, gali kilti mokesčiai
tiesa.com

Kai kurių Jungtinės Karalystės miestų vadovybė pripažįsta, kad vyriausybei apkarpius atliekų perdirbimui skirtas lėšas kitais metais teks rečiau išvežti gyventojų atliekas arba didinti mokestį už paslaugas.

Įprastai gyventojų atliekų konteineriai išvežami kartą per savaitę, bet nuo kitų metų balandžio kai kuriuose miestuose situacija gali keistis: savivalda kapituliuoja ir teigia, jog negalės pasiūlyti tų pačių paslaugų už tą patį mokestį.

Pavyzdžiui, Wolverhamptono savivaldybė kitais metais iš vyriausybės negaus 2,3 mln. svarų sterlingų, skirtų atliekų tvarkymui. Todėl vietos politikai svarsto galimybę kitais metais papildomai apmokestinti sodo atliekų tvarkymą – ši paslauga būtų išskirta ir kainuotų 35 svarų sterlingus metams.

Vadinamąjį „sodo mokestį“ jau įvedė antro pagal dydį Jungtinės Karalystės miesto Birminghamo valdantieji, kurie taip pat planuoja šiukšles išvežti tik kartą per dvi savaites.

Apkarpius finansavimą nacionaliniu lygiu drastiškų priemonių galima tikėtis ir kitose šalies vietose. Šiukšlininkai teigia, kad valstybės trategija yra mažinti atliekų skaičių, tačiau populiarėjant prekių pristatymui į namus jų tik daugėja – tarp atliekų itin pastebimai išaugo įvairiausių pakuočių.

Beprecedentė byla: visuomenė teisme meta iššūkį valdžiai

Dėl „Brexit“ trūksta maisto produktų

2016 10 13 13:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt