sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Teismas pamokė lietuvius: spjaudyti ir mėtyti nuorūkų nevalia
tiesa.com

Rytų Anglijoje gyvenantys du jauni lietuviai griežtai pamokyti už tai, kad gatvėje nusispjovė ir numetė nuorūką – jiems už tai skirtos griežtos bausmės.

Šios savaitės Lincolnshire’o grafystės teismų apžvalgoje pranešta apie dviejų neįprastų bylų, kurių epicentre atsidūrė lietuviai, atomazgą – jauni imigrantai turėtų visą likusį gyvenimą atsiminti, kad viešose Anglijos vietose spjaudytis ir mėtyti nuorūkas nevalia.

Bostone gyvenantis 22 metų Lukas Dragūnas sulaukė bausmės už tai, kad „nusispjovė ant gatvės ir paliko tai“. Įrodžius, kad būtent taip pasielgė lietuvis, jam už tai skirta 220 svarų sterlingų bauda, vaikinas taip pat įpareigotas padengti 250 £ siekiančias teismo išlaidas bei į nusikaltimo aukų fondą sumokėti 30 £.

Lygiai tokių pačių sankcijų sulaukė ir Bostone gyvenanti lietuvė Laura Duoblytė (27 m.). Jai teismas analogišką baudą skyrė už tai, kad ji „numetė cigaretės nuorūką ant gatvės ir paliko tai“.

Šią savaitę regione už tai panašiai nubausta 10 asmenų, 8 iš jų – imigrantai.

2013 metais Jungtinėje Karalystėje sugriežtinus atsakomybę už spjaudymą viešose vietose atsirado galimybė už tokį elgesį skirti itin dideles, iki 500 svarų sterlingų siekiančias baudas. Londono savivaldybėse už tokius nusižengimus viešajai tvarkai gresia 80 £ bauda.

Beje, vienas iš pirmųjų pagal sugriežtintą tvarką nubaustų asmenų taip pat buvo lietuvis – jis pričiuptas Rytų Londone ir turėjo dėl to susimokėti.

Nuorūkų mėtymas taip pat gali būti vertinamas itin principingai ir laikomas viešosios tvarkos pažeidimu – būtent taip ir pasielgta lietuvės atveju.

Svetimšaliams tokie įrašai biografijoje itin pavojingi – faktas apie teistumą gali tapti pagrįsta priežastimi deportuoti asmenį iš šalies.

Jeigu JK tyčia spjaunama ant žmogaus norint jam pakenkti ar pažeminti, šie veiksmai traktuojami kaip kriminalinis nusikaltimas, už kurį teismas gali skirti net kalėjimo bausmę.

Dėl numestos nuorūkos – deportacijos grėsmė

2018 06 22 14:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt