šeštadienis, liepos 11 d.
Teismas: tėvas su dukra pramogauti vietoje pamokų negalėjo
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) Aukščiausiasis teismas nusprendė milijono šalies tėvų nenaudai. Nuo šiol norintys mokslo metų metu su vaikais vykti atostogų tėvai turės atsižvelgti į mokyklų taisykles ir, jei jose nurodyta, kad išvykstant privalu gauti leidimą, šios taisyklės laikytis.

Byla prasidėjo 2015 m., kai Jonas Plattas mokslo metų metu nusprendė dukrą pradžiuginti kelione į „Disney World” Floridoje. Prieš išvykstant nebuvo gautas mokyklos sutikimas, todėl mokyklos vadovybė tėvui skyrė £120 baudą, kurią J. Plattas mookėti atsisakė.

Prieš tai vykusiame teisme tėvo veiksmai buvo išteisinti, tačiau Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad J.Plattas privalėjo laikytis dukros mokyklos taisyklių.

Pats J.Plattas teigė, kad toks teismo sprendimas nebuvo netikėtas: „Esu patenkintas, kad teismas paliko laisvę mokykloms pačioms kurti savo taisykles, tačiau svarbu suprasti, kad tai darančios mokslo įstaigos turi būti atsargios ir šiek tiek lankstesnės šeimų atžvilgiu”.

Daugelių JK vaikus auginančių tėvų ši byla - ypač aktuali, mat ne kartą išreikšta priekaištų, jog norint išvykti mokyklų atostogų metu, visoje Europoje kainos padvigubėja.

Po Aukščiausio teismo byla grįš atgal į magistratų teismą ir lauks naujo teisėjų sprendimo.

2017 04 06 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt