penktadienis, birželio 5 d.
Teisme dar negirdėtos detalės apie jaunos lietuvės nužudymą
tiesa.com

Trečiadienį, lapkričio 28-ąją, Jungtinės Karalystės (JK) teisme buvo atversta keturiolikmetės Viktorijos nužudymo ir išniekinimo byla.

Keturiolikmetė lietuvė buvo nužudyta ir išniekinta balandį, tačiau tik lapkričio pabaigoje teismas paskelbė ekspertizės duomenis – mergina buvo išžaginta, nužudyta ir išniekinta dar ir po to, kai buvo nužudyta. Žiauriu nusikaltimu įtariamas šešiolikmetis vaikinas.

Ekspertizės metu buvo nustatyta, kad mergina mirė nuo smūgio į galvą buku daiktu.

Paauglės kūnas buvo rastas praėjus dienai nuo jos dingimo. Kūną rado atsitiktinis praeivis visai netoli jos namų, Vulverhamptone.

Netoli Vulverhamptono gyvenanti lietuvė Edita Klimavičiūtė-Sieradzka TV3 žinioms teigė, kad šis nusikaltimas sukrėtė apylinkių gyventojus. „Ne tik lietuvius palietė, apskritai visus žmones, kurie aplink gyvena. Visa Vulverhamptono spauda, radijas. Ir tas mitingas, palaikymo akcija, kuri buvo organizuota – ten buvo daugybė žmonių, ne tik lietuvių, daugybė Vulverhamptono gyventojų. Tai yra parkas, kuriame žmonės vaikšto kiekvieną dieną, tai yra jų poilsio zona. Kad kažkas tokio įvyktų prieš akis – tai buvo didžiulis sukrėtimas“, – teigė lietuvė.

Iš karto po nusikaltimo buvo sulaikyti du įtariamieji: šešiolikmetis ir septyniolikmetis. Pastarasis buvo paleistas už užstatą, o jaunesnis įtariamasis jau kelis kartus varstė teismo duris. Netrukus po to, kai jam buvo pareikšti įtarimai, jis buvo suimtas.

Lapkritį, kai byla vėl grįžo į teismą. Ir nors šešiolikmetis neigia jam keliamus kaltinimus, bylą tiriantis prokuroras teigia, kad bus pateikti DNR tyrimų rezultatai.

Teisme taip pat turės liudyti nužudytosios mama ir patėvis. Britų žiniasklaida teigia, kad teismo procesas turėtų vykti kelias savaites, po kurių turėtų nuskambėti nuosprendis.

Teisme – dar negirdėtos nusikaltimo detalės

Britų leidinio „Express and star“ žurnalistas Andrew Turtonas trečiadienį dalyvavo teismo posėdyje ir detalėmis dalijosi „Twitter“ tinkle. Jo teigimu, teisme nuskambėjo merginos radimo aplinkybės. „Vyras, vedžiodamas savo šunį prieš 7 val. ryto, balandžio 12-ąją, pamatė merginą, nors iš pradžių pagalvojo, kad tai tiesiog pripučiama lėlė, pasodinta ant suoliuko parke, – įvardijo žurnalistas. – Grįždamas pro tą pačią vietą jis pamatė, kad tai ne lėlė, o siaubingo nusikaltimo auka tapusi jauna mergina.“

Teisme buvo įvardyta, kad mergina buvo nužudyta buku daiktu. Pareigūnai teigia, kad smūgių buvo daugiau nei dvidešimt.

Iš Lietuvos į Angliją su šeima išvykusi paauglė teisme buvo įvardyta kaip linkusi bėgti iš namų. A. Turtono teigimu, mergina ne kartą buvo ieškoma su policijos pareigūnų pagalba, esą bėgdavo iš namų ir laiką su draugais leisdavo parke.

Teigiama, kad paauglė buvo ir sulaikyta, kai buvo įtarta, kad ji pavogė savo patėvio kreditinę kortelę.

Lemtingąją dieną paauglė išėjo iš namų susitikti su draugais. Vėlų vakarą, kai draugai skirstėsi namo, ji pasakė, kad dar pasiliks, nes buvo suplanavusi susitikimą vidurnaktį. Teisme, anot A. Turtono, buvo neabejojama, kad kaltinamasis yra tas vaikinas, kuris turėjo susitikti su lietuve.

Pareigūnai nustatė, kad prieš vidurnaktį kaltinamojo mobilusis telefonas buvo išjungtas. Pirmą valandą nakties paauglys grįžo namo, kiek vėliau, po pusvalandžio, buvo įjungtas ir mobilusis telefonas.

Merginą radęs vyras apibūdino ir daugiau aplinkybių. A. Turtono teigimu, parke buvo pašiūrė, kurioje galimai ir įvyko nusikaltimas. Pašiūrėje buvo rasta nusikaltimo įrodymų.

Teismo posėdžio metu kaltinamasis nepripažino savo kaltės ir toliau teigė, kad apie nusikaltimą sužinojo tik iš žiniasklaidos.

Nusikaltimas sukrėtė aplinkinius

DELFI balandį rašė, kad veiksmų ėmėsi ne tik policija, bet ir vietos gyventojai. Pareigūnams jie suteikė naudingos informacijos, kuri esą padėjo sulaikyti įtariamuosius.

Sujudo ir žiniasklaida. Apie įvykį pranešė didžiausi JK laikraščiai, pradedant „The Guardian“ ir „Independent“, baigiant „The Daily Star“.

Viktoriją pažinoję žmonės feisbuke dalijasi palaikymo šeimai žinutėmis, o mažąją Viktoriją meiliai vadina „Tori“. „Dėl šio nekalto vaiko plyšta širdis. Mano maldos ir mintys yra su jos šeima“, – socialiname tinkle rašo Lisa. „Ilsėkis ramybėje, angelėli! Užuojauta tėveliams“, – antrino Kristina. Ir tai tik kelios sukrėstų vietos gyventojų žinutės.

Feisbuke buvo renkamos rinkti lėšos Viktorijos laidotuvėms.

Skelbiama, kad tikslas buvo surinkti 1 tūkst. svarų, tačiau britų ir lietuvių bendruomenių gerumas pranoko lūkesčius – vos per tris dienas buvo paaukota daugiau nei 6 tūkst. eurų.

Pinigus rinko bendramokslė

Pinigus rinkti feisbuke pradėjo artima Viktorijos draugė Bethany. „Kad tėvai nesijaudintų dėl išlaidų laidotuvėms tokiu sunkiu laikotarpiu ir kad Tori laidotuvės būtų pačios gražiausios“, – paklausta, kodėl pradėjo rinkti lėšas, DELFI sakė Bethany.

Aukoja, sako ji, visi – ir lietuviai, ir britai, tačiau daugiau paramos esą gauna iš Vulverhamptone gyvenančių lietuvių. „Ji buvo miela maža mergaitė. Mes labai ją mylėjome“, – DELFI sakė Viktorijos bendramokslė britė Bethany.

Ji pridūrė kalbėjusi su nužudytos mergaitės tėvais po įvykio ir teigia, kad jų širdis tiesiog plyšta.

ŠALTINIS:delfi.lt

2018 11 29 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt