antradienis, liepos 5 d.
Teksaso mokyklos šaudynes patyrusi mokinė: išgyvenau tik dėl to, kad apsiliejau sušaudyto bendraklasio krauju
Alfa.lt
Stop kadras
Miah Cerillo

Mokyklos apšaudymą Teksase išgyvenusi mokinė papasakojo, kad išgyveno vien dėl to, kad apsipylė klasės draugo krauju, rašo BBC.

„Jis (šaulys – red.) palinkėjo jai labos nakties ir šovė jai į galvą, – sakė 11 metų Miah Cerillo. – Ir tada jis nušovė kai kuriuos mano klasės draugus.“

Išpuolis pradinėje mokykloje nusinešė 21 žmogaus gyvybes – 19 mažų vaikų ir 2 mokytojų.

Emocionaliame iš anksto įrašytame liudijime prieš Kongreso komisiją dėl JAV ginkluoto smurto M. Cerillo prisiminė savo patirtį. Viskas prasidėjo nuo to, kai mokytoja, pamačiusi užpuoliką, liepė mokiniams slėptis.

18-metis užpuolikas Salvadoras Ramosas nušovė savo mokytoją, kai vaikai slėpėsi už jos stalo ir knygų krepšių.

Šaulys, prieš įvykdydamas išpuolį mokykloje, bandė nužudyti savo močiutę, siuntė ginklų nuotraukas pažįstamiems per instagramą.

M. Cerillo buvo sužeista nuo skeveldrų pečių ir galvos zonose. Prieš skambindama, ji apsimetė mirusia.

„Maniau, kad jis grįš į klasę, todėl paėmiau (bendraklasės – red.) kraujo ir apliejau juo save, – prisiminė ji. – Aš tiesiog tylėjau.“

„Nenoriu, kad tai pasikartotų“, – tikino mokinė.

M. Cerillo tėvas Miguelis Cerrillo teigė, kad jo dukra patyrė ilgalaikę traumą dėl įvykio.

„Ji ne ta pati maža mergaitė, su kuria aš žaisdavau, – verkdamas pabrėžė jis. – Mokyklos nebėra saugios. Kažką tikrai reikia keisti.“

JAV Kongresas taip pat išgirdo vieno iš per mokyklos susišaudymą žuvusio studento Lexi Rubio tėvus.

„Kažkur ten mama girdi mūsų liudijimą ir galvoja sau: „Neįsivaizduoju skausmo“, – sakė Kimberly Mata-Rubio. – Mūsų tikrovė vieną dieną bus jos, nebent imsimės veiksmų dabar.“

Mokyklos pediatras dr. Roy'us Guerrero taip pat kalbėjo su komitetu, kad apibūdintų mirtinus sužalojimus, kuriuos jis matė.

„Dviejų vaikų kūnus susmulkino į juos paleistos kulkos, nukirto galvą. Vienintelės jų tapatybės užuominos buvo krauju aptaškyti drabužiai“, – prisiminė jis.

Pediatras pridūrė, kad įstatymų leidėjai yra kaip „gydytojai, o mūsų šalis yra ligonis“.

„Mes gulime ant operacinio stalo, nusėti kulkų, kaip Robbo pradinės mokyklos ir daugelio kitų mokyklų vaikai“, – piktinosi jis įstatymų leidėjams.

Uvalde dviejų bendraklasių – Annabell Rodriguez ir Xaviero Lopezo – tėvai trečiadienį pranešė, kad jiedu bus palaidoti vienas šalia kito vietos kapinėse. 10-mečiai buvo nufotografuoti kartu prie mokyklos likus kelioms valandoms iki šaudymo.

Nors šis įvykis paskatino diskusijas apie ginklų apribojimą JAV, ekspertai abejoja, kad susiskaldęs Kongresas gali priimti tokius įstatymus.

2022 06 10 13:34
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt