penktadienis, spalio 23 d.
Teorija: kodėl „Ryanair“ išskiria keliaujančius kartu
tiesa.com

Spėjama, kad pigių skrydžių bendrovė „Ryanair“ užsisakant bilietus specialiai atskiria artimus žmones, taip bandydama priversti juos sumokėti už specifinę, o ne atsitiktinę vietą lėktuve.

Įprastai užsisakant skrydžio bilietą vieta lėktuve lieka neaiški iki registracijos pabaigos, todėl dažnai keliaujančios poros ar šeimos nariai yra išskiriami. Norint užsitikrinti vietas greta arba, pavyzdžiui, vietą prie lango, reikia sumokėti kelis papildomus svarus sterlingus.

Dėl tokios politikos ne kartą kritikuota „Ryanair“ šią savaitę vėl sulaukė milžiniško pasipiktinimo socialiniuose tinkluose, kai keli keleiviai paviešino savo patirtis.

„Gėda „Ryanair“ – mums ir mūsų 5 mėnesių kūdikiui parinko atskiras atsitiktines vietas, nutolusias per kelias sėdynes, nors lėktuvas buvo pustuštis, o kūdikius iki 2 metų privaloma laikyti prie savęs. Net tokias būdais bandoma priversti mus susimokėti papildomus mokesčius“, – rašė „Twitter“ Jamie McGinnes’as.

„Puikiai padaryta, „Ryanair“, atsitiktinis vietų parinkimas dabar užtikrina šeimos narių kelionę atskirai. Kaip jausminga!“, – reagavo į tai Lazar’as Armianov’as.

„Tai jau ne agresyvūs pardavimai, tai prastas aptarnavimas ir išmaldos prašymas“, – piktinosi Luna Rieu.

„The Independent“ skelbia, kad už atskirą mokestį vietų nerezervuojantiems keleiviams specialiai parenkama vidurinė sėdynė taip užtikrinant, kad papildomai nemokančios poros ar didesnės kompanijos būtų išskirtos ir įvertintų kelionę kartu bei ateityje susimokėtų už skrydį vienas šalia kito.

Šis pigių skrydžių bendrovės veiksmas – aiškiai susijęs su noru papildomai pasipelnyti, rašo „The Independent“.

„Ryanair“ tokias įžvalgas atmeta ir užtikrina, kad savo politikos nekeis.

„Atostogų sezono metu 90 proc. vietų mūsų lėktuvuose yra užpildytos, o tai reiškia, kad turime mažiau vietų, kurios gali būti priskirtos atsitiktine tvarka.

Norintiems skrydžio metu būti su savo kompanionais rekomenduojama rezervuoti vietas, tai kainuoja nuo 2 eurų“, – rašoma kompanijos atstovo spaudai atsakyme.

Primenama ir tai, kad šeimos, keliaujančios su vaikais gali nemokamai priskirti iki 4 vietų 2-12 metų vaikams.

Pastebima, jog tokie kartu keliaujančių žmonių išskyrimai padažnėjo šiemet.

„Septynerius metus to nebuvo, o šiemet – jau du kartus: tai ne kas kita kaip tyčinis veiksmas“, – skundėsi Nick’as Mattinson’as iš Essexo.

Į jo skundą tiesiogiai sureagavo „Ryanair“ marketingo vadovas Kenny Jacobs’as.

„Tie, kurie susimoka papildomai, dažniausiai rezervuoja vietas prie lango arba arčiau praėjimo, todėl vidurinioji vieta lieka atsitiktinėms rezervacijoms“, – aiškino kompanijos atstovas.

„The Independent„ kelionių žurnalistė Helen Coffey taip pat nusistebėjo, kodėl vietų nerezervuojančios poros išskiriamos tokiu dideliu atstumu.

„Paskutinio skrydžio metu man paskirta 3C, o mano vaikinui – 31C vieta. Registruojantis skrydžiui matėme, kad tame tarpe buvo apstu tuščių vietų“, – sakė keleivė.

JK lietuviams kelionės į Lietuvą – sunkiai įperkamos (palyginamoji kainų lentelė)

2017 06 28 08:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt