penktadienis, liepos 10 d.
Tėvai protestuoja prieš JK švietimo sistemą
tiesa.com

Daugiau nei 40 tūkst. Jungtinės Karalystės (JK) švietimo sistema pasipiktinusių tėvų antradienį dalyvavo akcijoje prieš pradinukų mokslo sistemos pakeitimus ir vadina juos chaotiškais. Siekiant pasivyti tarptautinius standartus, šiais metais buvo sugriežtintas „The Key Stage 1 (SAT)” testas, skirtas patikrinti vaikų nuo šešerių metų gabumus.

Nusprendę prisijungti prie protesto tėvai teigė, jog antradienį jų vaikai neis į pamokas ir užsiims naudingesne veikla. Tuo tarpu streiką koordinuojanti organizacija kreipėsi į švietimo sekretorę Nicky Morgan su prašymu atšaukti SAT testus.

Pranešime buvo rašoma: „Ar norite parodyti atsidavimą savo rinkėjams ir mokytojams, kuriuos žadėjote palaikyti ir panaikinsite šiuos beprasmiškus ir nereikalingus testus... Ar palikti milijonams žmonių nepriimtiną, chaotišką testavimo režimą nepaisant to, kad tėvai pirma kartą šioje šalyje paskelbė protestą? Tik jūs patys galite sustabdyti šiuos testus. Šiuo metu mūsų vaikai, mokytojai ir mokyklos nusipelno daugiau, nei tai.“

Dukrą auginanti Nupur Verma „SKY News” teigė pritarianti antradienio tėvų streikui: „Naujieji SAT testai griauna vaikų norą mokytis ir tai turi neigiamos įtakos vaikų emocinei gerovei. Mes jaučiame, kad valdžia ruošia mūsų vaikus, mokytojus ir mokyklas pražūčiai tik tam, kad paskubintų laiką.“

Naujosius testus palaikančio Chriso McGoverno teigimu, lyginant 15-mečių vaikų intelekto lygį, nuo Kinijos Jungtinės Karalystės mokiniai atsilieka bent trim metais. „Reikia kažką daryti ir imtis veiksmų kaip galima greičiau”, - teigė švietimo specialistas.

2016 05 03 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt