antradienis, spalio 19 d.
To olimpinėse šuolių į aukštį varžybose dar nebuvo: aukso medaliai įteikti dviem atletams
Alfa.lt
Twitter@WorldAthletics

Dukart pasaulio čempionė šuolininkė su kartimi Jelena Isinbajeva pasipiktino neįtikėtinai pasibaigusiomis Tokijo olimpinių žaidynių vyrų šuolių į aukštį varžybomis, kuriose nebuvo sidabro medalininko.

Čia olimpiniais čempionais tapo du sportininkai – katarietis Essa Mutaz Barshimas ir italas Gianmarco Tamberi, įveikę vienodą aukštį – 2 m 37 cm. Varžybų teisėjai galėjo surengti papildomus šuolius, kai abu atletai neįveikė 2,39 m aukščio. Tačiau buvo pasirinktas kitas variantas – abiem pasiūlyta po aukso medalį. Tokioje situacijoje atsisakyti aukso būtų keista.

Abu sportininkai – geri draugai, todėl nesunkiai susitarė: tereikėjo tik akių žvilgsnio. Prieš kelis metus būtent E. Barshimas ištraukė šį Italijos šuolininką iš depresijos: italas buvo patyręs sunkią traumą ir praleido 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Ir štai dabar – abu su titulu.

„Mano amžiuje buvo taip: jei vienodas aukštis, vienodas bandymų skaičius, kartelė turi būti kiek nuleidžiama. Jie turėjo papildomai varžytis įveikdami 2,35 m. Kuris pirmas šį aukštį įveiks, tas ir bus čempionas. Jei abu neperšoks – kartelę leisti dar žemiau, - vyrų varžybų rezultatus komentavo J. Isinbajeva. – Tačiau du olimpiniai aukso medaliai... Nežinau, kaip taip gali būti. Taip, sportininkai patys sprendžia – šokti ar ne. Bet ar galima susitarti – ar tai pagal taisykles. Vis dėlto tokiose rungtyse kova turi vykti iki pat pabaigos“.

2021 08 02 15:31
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt