ketvirtadienis, spalio 1 d.
Tyrimas: imigrantai deportuojami nežmoniškomis sąlygomis
tiesa.com

Naujas tyrimas atskleidė dar daugiau detalių apie tai, kaip Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų ministerijos Migracijos tarnyba elgiasi su iš šalies deportuojamais imigrantais.

Teigiama, kad priverstinių skrydžių metu su žmonėmis elgiamasi „kaip su prekėmis”, o vos vieną deportuojamą imigrantą dažniausiai lydi trys palydovai, lyg didžiausią nusikaltėlį.

Independent.co.uk duomenimis, į gimtasias šalis priverstinai grąžinami asmenys valandų valandas laikomi autobusiukuose netinkamomis sanitarinėmis sąlygomis.

Ataskaita taip pat atkreipė dėmesį, kad vieną iš Britanijos skrydžiais deportuojamą asmenį dažnai nepagrįstai lydi iki trijų asmenų.

Pavyzdžiui, praėjusių metų birželį į Vokietiją vykusio skrydžio metu buvo deportuojama 30 asmenų kuriuos lydėjo 90 pareigūnų. Visi priverstiniu būdu iš šalies išskraidinti asmenys buvo surakinti. Tyrimą atlikusios tarnybos nuomone, toks elgesys – mažų mažiausiai „nehumaniškas”, o tuo pačiu pažeidė Europos Sąjungos (ES) piliečių teises.

Skrydžių į Nigeriją ir Ganą 2017 m. sausio mėnesį ir Pakistaną rugsėjo mėnesį atitinkamai keliavo 135 ir 106 darbuotojai, kurie lydėjo 61 ir 54 deportuojamus imigrantus.

Kalėjimų stebėjimo organizacijos nuomone, su deportuojamais asmenimis nepagrįstai elgiamasi „pernelyg griežtai”, jie dažnai skraidinami surakinti lyg nusikaltėliai.

2018 06 13 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt