sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
„Uber“ vairuotojai į teismą padavė Londono merą
tiesa.com
Pixabay.com

Privatūs vairuotojai ėmėsi teisinių veiksmų prieš Londono merą Sadiq Khaną ir jo planą apmokestinti vairuotojus, norint sumažinti spūstis mieste, rašo Bbc.com.

Grupė „Uber“ dirbančių vairuotojų teigia, kad šis mokestis – diskriminuojantis, kadangi didžioji dauguma jų yra juodaodžiai, kilę iš Azijos ir kitų etninių regionų.

Mero atstovai tikina, kad pastarasis nesiruošia ignoruoti vis sparčiau augančio privačių vairuotojų skaičiaus, dėl kurių mieste padaugėjo spūsčių ir oras tapo labiau užterštas.

Nuo balandžio 8 d. privatūs vairuotojai, norėdami važinėti centrinėje Londono dalyje, privalės sumokėti £11,50 dieninį mokestį. Tokias taisykles pristatė pats meras.

„Uber“ vairuotojas Abdurzakas Hadi sako, kad per savaitę jis neteks £60 vien dėl to, kad atvažiuoja į darbą.

„Būsiu nubaustas už tai, kad stengiuosi dirbti, ieškau klientų. Šis mokestis yra skirtas vargingesniems vairuotojams, kurie gyvena atokiau nuo centrinio Londono, tačiau nori ten dirbti“, – sakė jis.

Dauguma vairuotojų šį mokestį turės susimokėti patys ir jo negalės perleisti keleiviams, nes kelionių tarifus nustatinėja ne vairuotojai, o „Uber“ kompanija.

Londone privačiais vairuotojais dirba daugiau nei 114 tūkst. žmonių. Didžiąją jų dalį sudaro juodaodžiai, iš Azijos ir kitų etninių regionų kilę žmonės, gyvenantys atokiau nuo centrinio Londono.

Teigdami, kad tai – diskriminacija, privatūs vairuotojai nusprendė imtis teisinių veiksmų ir Londono merą paduoti į teismą. 

2019 03 01 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt