šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Ukraina parūpins spygliuotos vielos, Danija atsiuntė generatorių ir sanitarinių konteinerių
BNS
VRM
Asociatyvi iliustracija.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį nurodė pasiųsti Lietuvai spygliuotos vielos ir tokiu būdu suteikti „humanitarinę pagalbą“, vystantis krizei dėl migrantų antplūdžio iš kaimyninės Baltarusijos, pranešė prezidentūra Kijeve.

Prezidento pasirašytu įsaku „numatoma padėti Lietuvai įveikti ekstremalios situacijos, susiklosčiusios dėl neteisėtų migrantų iš Baltarusijos teritorijos skaičiaus staigaus padidėjimo, padarinius“, sakoma pranešime.

V. Zelenskis įpareigojo vyriausybę suteikti Lietuvai humanitarinę pagalbą priemonėmis, leisiančiomis sustiprinti sienos su Baltarusiją apsaugą.

Ukrainos vyriausybė praeitą savaitę patvirtino prezidento įsako projektą, kuriuo numatoma, kad Lietuvai būtų parūpinti spygliuotos vielos užtvaroms prie sienos su Baltarusija įrengti.

Be to, Lietuva antradienį sulaukė humanitarinės siuntos iš Danijos – modulinių namelių generatorių ir sanitarinių konteinerių, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Dėkojame Danijai už suteiktą humanitarinę pagalbą, tai mums padės padidinti migrantų apgyvendinimo vietų skaičių. Neteisėtų migrantų srautai išlieka dideli, todėl vienas svarbiausių klausimų – apgyvendinimas“, –  teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Nameliuose migrantai galės gyventi ir prasidėjus šaltesniems orams.

Be Danijos, Lietuvai humanitarinę pagalbą jau atsiuntė dar 11 Europos Sąjungos valstybių narių: Austrija, Graikija, Suomija ir Slovėnija, Čekija, Latvija, Lenkija, Estija, Švedija, Kroatija, Slovakija.

Į Lietuvą šiemet jau pateko per 4 tūkst. neteisėtų migrantų, dėl jų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Pirmadienį vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė pasirašė įsakymą, kuriuo leido pasieniečiams apgręžti į Lietuvą vykstančius neteisėtus migrantus ir nukreipti juos į pasienio punktus ar diplomatines atstovybes.

Lietuva taip pat jau pradėjo statyti spygliuotos vielos tvoras palei sieną su Baltarusija, kurios bendras ilgis – 678,8 kilometro.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 03 19:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt