ketvirtadienis, spalio 29 d.
Už aukso medalį R. Meilutytė gavo 30 eurų premiją
tiesa.com

Anykščiuose vykusiame Lietuvos plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine tris aukso medalius laimėjusi 19-metė Rūta Meilutytė džiaugėsi tik morališkai. Ji ne tik nesulaukė rimtesnės konkurencijos, bet ir už tris pergales iš viso gavo vos 90 eurų.

R. Meilutytė keliomis sekundėmis laimėjo moterų 50 ir 100 metrų plaukimo krūtine bei 100 m kompleksiniu būdu rungtis. Tiesa, pastarosios rungties atrankoje Rūta nepersistengė ir finišavo antra – nusileido 18-metei uteniškei Agnei Sorakaitei. Šios pirmenybės buvo pirmosios R. Meilutytės varžybos po Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių.

Plaukimo federacija teisinosi, kad piniginius prizus visiems prizininkams steigė pirmą kartą istorijoje, o jos galimybės labai ribotos, todėl apdovanojimai buvo itin menki.

„Prieš čempionatą sulaukėme raginimų piniginius prizus skirti kiekvienos individualios rungties prizininkams. Šių rungčių yra 34. Anksčiau piniginius prizus gaudavo 6 plaukikai, minimame čempionate – 102 prizininkai (dauguma jų dalyvauja keliose rungtyse). Šį prizinį fondą įsteigė Lietuvos plaukimo federacija – 1870 EUR. Spręsime, ar toks sprendimas buvo geras, ar ne“, – socialiniuose tinkluose išplatintame pranešime teigė federacija.

Viena iš renginio rėmėjų „Maxima LT“ išplatintame pareiškime teigė, kad verslo įmonės įsteigė prizus, kurių vertė buvo kur kas didesnė nei premijų.

„Piniginius prizus minėtam renginiui įsteigė Lietuvos plaukimo federacija. Nei jų dydis, nei pats apdovanojimo faktas su mumis nebuvo derintas. Mūsų vertinimu, kelias dešimtis eurų siekiantys piniginiai prizai ne tik nepakankamai įvertina Lietuvos sportininkų pasiekimus, bet net ir galėtų žeisti savo talentu Lietuvą garsinančių sportininkų orumą. Konkrečiu aptariamu atveju, Lietuvos plaukimo federacija į mus kreipėsi su prašymu padovanoti šiam čempionatui daiktinių prizų. „Maxima LT“ suteikė beveik 200 įvairių prizų – vardinių Rūtos Meilutytės sportinių krepšių, lagaminų, rankšluosčių ir kt. Šių prizų vertė siekia daugiau kaip 5600 eurų, – pranešime cituojamas „Maximos LT“ Korporacinių reikalų departamento direktorius Rosvaldas Gorbačiovas.

2016 12 21 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt