sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Už Las Vegase praūžtą pusantro milijono – vos 4 metai kalėjimo
tiesa.com

Iš mokesčių mokėtojų, už pašalpas bedarbiams išviliojęs pusantro milijono svarų, sukčius už grotų sėdo vos keturiems metams.

Kaip pranešė naujienų portalas express.co.uk, 41-erių Timothis Springettas pinigus praūžtė ant prašmatnių automobilių ir laikrodžių bei kelionėje į Las Vegasą.

Jis iš vyriausybės finansuojamo fondo „Learndirect” išviliojo daugiau nei milijoną penkis šimtus tūkstančių svarų tam, kad galėtų surengti 2150 mokomųjų kursų nekvalifikuotiems bedarbiams Kente.

Tačiau realybėje jokių studentų nė nebuvo. T. Springettas ir jos darbuotojai „Noriu išmokti” (angl. Want to Learn) centruose išgalvojo studentų asmenines detales, o visi pinigai už jų mokslus byrėjo tiesiai į vyriškio kišenę.

Canteburio karališkasis teismas jį pripažino kaltu dėl sąmokslo siekiant išvilioti pinigus, pinigų plovimo ir mokesčių mokėtojų pinigų pasisavinimą.

Mokesčių inspekcija (angl. HM Revenue) ir Kento bei Essexo sudėtingų nusikaltimų direktoratas (angl. The Kent and Essex Serious Crime Directorate) tyrimą dėl vyriškio veiklos pradėjo prieš trejus metus.

Nešvarius vyriškio darbelius pareigūnams išdavė buvęs jo darbuotojas. T. Springettas sulaikytas po trijų mėnesių.

Milijonus į kišenes krovęsis vyras niekada nedeklaravo, kad iš „Learndirect” gavo daugiau nei pusantro milijono svarų. Be to, iš jo darbuotojų algos nebuvo atskaičiuojamas sveikatos draudimas (angl. national insurance) bei kiti mokesčiai. Taip vyriškis išvengė 357 372 svarų mokesčių, plius – palūkanų.

„Įmonei buvo mokama už kiekvieną kursą, kurį studentas pabaigė. Tačiau auditoriams įtarimą sukėlė tai, kad įmonės darbuotojai pritraukdavo gerokai daugiau studentų būtent tada, kai atsirasdavo papildomos finansavimo galimybės,” – sakė tyrimui vadovavęs tyrėjas detektyvas-konsteblis Stuartas Championas.

„Sukčius gyveno itin prabangiai: jis išleido 38 tūkst. svarų „Nissan GT-R” autombiliui, 30 tūkst. – laikrodžiui, 26 tūkst. „Porsche Cayenne”, 10 tūkst. paveikslams ir kelionei į Las Vegasą,” – pridūrė tyrėjas.

Pareigūnai patikino, kad T. Springettas bus priverstas grąžinti visus iššvaistytus mokesčių mokėtojų pinigus.

Trys vyriškio darbuotojai, kurie savo kaltę pripažino dar iki teismo, gavo po metus kalėjimo, bausmę atidedant. Jie taip pat turės atidirbti po 200 valandų viešųjų darbų.

2015 06 09 06:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt