ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Už šeimos atostogas galima susigrąžinti dalį pinigų
tiesa.com

Nuo šios savaitės už lėktuvu keliaujančius vaikus iki 12-os metų nepriklauso mokėti orlaivio keleivio mokesčio (angl. Air Passenger Duty). Jei mokestis buvo įtrauktas į bilieto kainą, tėvai už savo vaikus gali reikalauti permokėtų mokesčių grąžinimo.

Šis pokytis – vienas iš vyriausybės būdų paskatinti šeimas vykti atostogų, ypač tuo metu, kai per mokinių atostogas kelionių kainos šokteli aukštyn.

Kaip skelbė portalas express.co.uk, nuo kelionės į Floridą, JAV, keturių asmenų šeimai pritaikoma mokesčių lengvata jiems sutaupo 142 svarų. Ši lengvata įsigalios nuo gegužės 1-osios.

Vis dėlto vietoje to, kad keleiviams tiesiog išmokėtų mokesčių permokas, kai kurios kompanijos, pavyzdžiui, EasyJet arba Thomas Cook, reikalauja, kad šie užpildytų specialius dokumentus permokėtam orlaivio keleivio vežimo mokesčiui (angl. Air Passenger Duty tax) susigrąžinti. .

Ekspertai įspėjo, kad daugelis keleivių nė nežino apie šią mokesčių lengvatą. Kadangi avialianijos ir taip yra užsiėmusios gausybės kompensacijų dėl reisų vėlavimų tenkinimu, tad keleiviams nepraneša apie jiems priklausančius pinigus. Todėl keliautojai galimybę susigrąžinti mokesčius gali ir pražiopsoti.

„Svarbu įsidėmėti, kad bet kas, kas vaikui nuo 2 iki 11 metų pirko lėktuvo bilietus kelionei po gegužės 1-osios, turi pasitikrinti, ar jie sumokėjo orlaivio keleivio vežimo mokestį. Jei sumokėjo, patys keleiviai turi pasirūpinti, kad atgautų pinigus arba iš avialinijų, arba iš kelionių agento,” – patarė Hannah Maundrell, svetainės money.co.uk atstovė.

Skaičiuojama, kad dėl mokesčių lengvatos vaikams tėvai Anglijoje atgaus apie 40 milijonų svarų permokėtų mokesčių.

Oro keleivio vežimo mokestis taikomas tik skrydžiams iš Jungtinės Karalystės. Trumpiems skrydžiams, kurie buvo rezervuoti nuo kovo pabaigos iki dabar, taikomas 13 svarų, o ilgojo nuotolio skrydžiams – 42 svarų mokestis.

Jei skrydžiai buvo rezervuoti tarp kovo 31 ir balandžio 1 dienos, jiems buvo pritaikyti tokie mokesčiai:

- Trumpojo nuotolio skrydžiams iki 2000 mylių – 13 svarų.

- 2000-4000 mylių skrydžiams – 69 svarų.

- 4000-6000 mylių skrydžiams – 85 svarų.

- Ilgesniems nei 6000 mylių skrydžiams – 97 svarų.

Kitais metais mokesčių lengvata bus taikoma vaikams iki 16 metų.

„British Airways”, „Thomson”, „First Choice”, „Virgin Atlantic”, „Ryanair” ir „American Airlines” už vaikus permokėtus mokesčius turėtų gražinti automatiškai.

2015 04 29 09:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt