antradienis, rugpjūčio 9 d.
Užsienio reikalų ministerija – tramplynas G. Landsbergiui į prezidento postą?
Goda Košinskytė
Žygimantas Gedvila/BNS
Gabrielius Landsbergis

Ar po Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovo posto Gabrieliaus Landsbergio kitas žingsnis būtų prezidentūra? Politologai sako, kad nėra visiškai aišku, ar tokias intencijas turėjo pats politikas, tačiau jam prezidentu tapti „nėra šansų“.

O gal tik norėjo pakeliauti?

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentas dr. Bernaras Ivanovas tvirtina, jog sudėtinga pasakyti, kokias ambicijas turėjo G. Landsbergis eidamas į užsienio reikalų ministrus: „Sunku pasakyti, juk į galvą neįlįsime ir nepasakysime.

Žmogus tikriausiai turi visokių ambicijų, prezidentu būti irgi turbūt norėtų, bet tokie dalykai labai asmeniški ir niekas nežino, net jei ir paklaustumėme jo paties dabar, tikriausiai jis neprisipažintų.“

Gal jis tiesiog po pasaulį pakeliauti norėjo, gal jo tokios ambicijos buvo, kas čia žino.

„Gal jis tiesiog po pasaulį pakeliauti norėjo, gal jo tokios ambicijos buvo, kas čia žino, bet su prezidento ambicijomis sudėtinga dabar“, – pridūrė politologas.

Mykolo Romerio universiteto (MRU) lektorius dr. Vytautas Dumbliauskas sutinka, kad net nėra aišku, ar G. Landsbergis norėjo būti politikoje: „Jį senelis ir šeima labiau ruošė būti diplomatu, biurokratu, juk jis dirbo Europos Parlamente (EP).“

„Jis, matyt, planavo karjerą Briuselyje ir neplanavo tapti TS-LKD partijos pirmininku, tai atrodo, kad jis net per prievartą juo tapo. Be to, jam labai prastai sekėsi, buvo matyti, kad neturi patirties, jaunas dar buvo, apie 35 metų“, – Alfa.lt aiškino V. Dumbliauskas.

Laimėti rinkimus – „be šansų“

MRU politologas įsitikinęs, kad laimėti prezidento rinkimus G. Landsbergiui nebūtų šansų, tam koją pakištų ir jo pavardė.

Kiek žmonių nemėgsta Landsbergių pavardės, vien ši pavardė jiems kaip raudonas skuduras buliui.

„Pažiūrėkite statistiką, kiek Lietuvoje žmonių nemėgsta Landsbergių pavardės, vien ši pavardė jiems kaip raudonas skuduras buliui. Tik TS-LKD rinkėjai už jį balsuotų, apie 30 tūkst. rinkėjų, ir viskas, – aiškino politologas. – Senelis V. Landsbergis yra labai visuomenę poliarizuojanti figūra – vieni labai dievina, kiti nekenčia, va čia fenomenas. Gabrielius yra kaltas be kaltės, vien dėl to, kad jis yra anūkas, jam jokių šansų nėra tapti prezidentu.“

B. Ivanovas priduria, kad G. Landsbergiui rinkimus sunku būtų laimėti ir dėl vykusių skandalų: „Netikiu, kad jis galėtų laimėti rinkimus po visų skandalų ir su tokiais neigiamais reitingais.“

V. Dumbliauskas pritaria, kad politiko reitingai yra labai prasti, tačiau skandalai daugiau nesėkmės jam turėtų atnešti partinėje veikloje.

„Skandalai galimai jam pakenks kaip partijos pirmininkui, nes yra kalbų, kad reikia keisti pirmininką. Manau, kad partijoje irgi kažkas bręsta ir pirmininku jis ilgai nebus“, – sakė politologas.

2022 07 27 14:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt