penktadienis, spalio 7 d.
Užsienio žiniasklaida: išvaduojant Vovčanską rusų okupantus naikino ir lietuviai
Alfa.lt
Visegrad24
Visegrad24 paskelbta nuotrauka

Socialiniuose tinkluose plinta nuotrauka, kurioje, kaip teigiama, Lietuvos savanoriai kariai Ukrainoje padėjo išvaduoti Vovčansko miestą (Charkivo sritis).

Ukraina sukūrė Tarptautinį legioną, kuriame kovoja užsienio kariai iš 52 šalių. Kai kurie užsienio savanoriai yra sukūrę savo pulkus – baltarusiai susivienijo į Konstantino Kalinausko, kartvelai į Sakartvelo legioną ir t. t.

Lietuviai, kaip atrodė iki šiol, savo pulko arba kito karinio vieneto neturi. Galimai jie yra prisijungę prie tarptautinio legiono karių gretų.

„Visegrad24“ tviteryje pasirodė nuotrauka, kurioje, kaip teigiama, yra Lietuvos kariai, padėję išlaisvinti vieną iš gyvenviečių Charkivo srityje.

„Visegrad24“ daugiausia turinio skelbia tviteryje ir save pristato kaip puslapį, kuris „apibendrina ir kuruoja naujienas, politiką, aktualijas, istoriją ir kultūrą iš Vidurio ir Rytų Europos“.

Nuotraukoje matoma, kad ant karių aprangos yra Vyčio ženklas bei Lietuvos vėliava. Sunku nustatyti, ar ši nuotrauka buvo daryta pastarosiomis dienomis ir ar ji patikima.

Vytį kare Ukrainoje naudoja ir baltarusių K. Kalinausko bataliono kariai. Tačiau, Alfa.lt šaltinio vertinimu, nuotraukoje įamžinti kovotojai greičiausiai nėra baltarusiai.

Prie nuotraukos paliktas prierašas: „Lietuvos kariai savanoriai dalyvavo išlaisvinant Vovčanską nuo Rusijos armijos. Šauniai padirbėta. Senasis sandraugos ryšys gyvas ir gerai veikia.“

2022 09 15 11:30
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt