penktadienis, rugsėjo 30 d.
V. Putino pasirodymas sukėlė naujų įtarimų dėl jo sveikatos
Alfa.lt
Scanpix
Vladimiras Putinas buvo priverstas griebtis už pakylos, kad atsiremtų.

Vladimiras Putinas per sekmadienį vykusią apdovanojimų ceremoniją vėl elgėsi keistai. Kojų nenatūralus judinimas, lankstymas dar labiau sustiprino gandus apie Rusijos lyderio sveikatos problemas, rašo Dailymail.co.uk ir pateikia vaizdo įrašą.

Prieš sakydamas kalbą, kai rusų kino režisierius Nikita Michalkovas atsiėmė apdovanojimą, 69 metų V. Putinas svyravo pirmyn ir atgal. Paskui jis priėjo prie pakylos ir atrodė, kad drebėjo, jo abi kojos linko ir jis buvo priverstas griebtis už pakylos, kad atsiremtų.

Po šio susvyravimo V. Putinui pavyko tęsti kalbą ir išlaikyti pusiausvyrą, tačiau šis incidentas yra naujausias įrodymas, kad Rusijos despotas kovoja su daugybe sveikatos problemų.

Tai įvyko praėjus vos kelioms dienoms po to, kai šaltiniai Kremliuje pranešė, kad gydytojai patarė V. Putinui nedalyvauti ilguose viešuose pasirodymuose, nes esą jam pasidarė bloga po neseniai vykusių diskusijų su kariškiais, pažymi Dailymail.co.uk.

Praėjusią savaitę „Telegram“ kanalas „SVR generolas“ pranešė, kad Rusijos prezidentas, pakilęs nuo stalo po neseniai įvykusios vaizdo konferencijos su patarėjais ir kariuomenės vadovais, pajuto „aštrų skausmą, silpnumą ir galvos svaigimą“.

„Prezidentui prireikė skubios medicininės pagalbos“, – pranešė kanalas, kuris teigia turintis šaltinių Kremliuje ir ne kartą skelbė apie tariamas V. Putino sveikatos problemas, įskaitant vėžį ir Parkinsono ligą.

Kanalas taip pat nurodė „galvos svaigimo“ atvejį, kad paaiškintų praėjusios savaitės netikėtą pranešimą, jog kasmetinė V. Putino „Tiesioginės linijos“ transliacija – klausimų ir atsakymų maratonas, kai jis kelias valandas atsakinėja į rusų klausimus, – atidedama nenumatytam laikui.

Gandai apie prastėjančią V. Putino sveikatą sklando jau ne vienus metus, tačiau, atsižvelgiant į pastarojo meto įvykius, jie sparčiai populiarėja.

Nuo invazijos į Ukrainą pradžios pasirodė daugybė nuotraukų ir vaizdo įrašų, kuriuose Rusijos lyderis atrodo ištinęs ir nenatūraliai elgiasi, o kituose klipuose matyti, kad jis, regis, nevaldomai drebina kojas ir nekoordinuoja judesių. Įvairiuose žiniasklaidos pranešimuose taip pat buvo cituojami Didžiosios Britanijos žvalgybos šaltiniai, sakę, kad V. Putino sveikata blogėja.

Maskvoje sklando gandai, kad Rusijos vadovui neseniai buvo atlikta operacija, skirta jo ligai gydyti.

Taip pat neseniai paskelbta, kad V. Putino asmens sargybiniai, siekdami užkirsti kelią rinkti informaciją apie jo sveikatą, užsienio kelionių metu rinko jo išmatas. Pasak dviejų Prancūzijos naujienų žurnalo „Paris Match“ tiriamosios žurnalistikos žurnalistų, V. Putino ekskrementų rinkimas yra Federalinės apsaugos tarnybos darbo dalis, nes jiems pavesta bet kokia kaina saugoti aukšto rango valstybės pareigūnus.

Alfa.lt jau rašė, kad V. Putino, kuriam spalio mėnesį sukaks 70 metų, sveikata jau seniai kelia įtarimų. Balandžio pradžioje nepriklausomų žurnalistų leidinys „Projekt“ paviešino tyrimą apie V. Putiną nuolat lydinčias gausias gydytojų pajėgas ir jo pamėgtas elnių kraujo ragų vonias. Iš tyrimo galima spėti, kad Rusijos vadovas V. Putinas – rimtas ligonis.

Kovo mėnesio pradžioje politologas, buvęs prestižinės Maskvos diplomatų ir šnipų kalvės profesorius Valerijus Solovėjus pranešė, kad jo šaltiniai teigia, jog V. Putinas karo su Ukraina pradžioje buvo užsidaręs bunkeryje Altajaus kalnuose, nes sunkiai serga, ir gynybos ministras Sergejus Šoigu jį įtraukė į šamanų ritualus, turinčius pagerinti sveikatą. Balandžio 23 d. per susitikimą su tuo pačiu S. Šoigu V. Putinas atrodė susikūprinęs ir visą laiką buvo dešine ranka įsikibęs į stalą.

Per gegužės 9-osios paradą Maskvoje Rusijos vadovo veidas buvo ištinęs ir jis eidamas šlubavo, o prisėdęs savo kojas uždengė pledu. Vis dėlto šie faktai netrukdo Kremliui ir toliau teigti, kad V. Putinas yra visiškai sveikas.

Neseniai užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas TF1 eteryje su tokiu pat įkarščiu kaip ir tada, kai kalbėjo apie „denacifikacijos“ operacijas Ukrainoje, pareiškė, kad gandai apie Rusijos vadovo sveikatą yra nepagrįsti. „Nemanau, kad sveiko proto žmogus gali įžvelgti šiame žmoguje kokios nors ligos ar susirgimo požymių“, – teigė „Putino Ribbentropas“.

Kremliaus spaudos sekretorius, rusiškas Goebbelsas – Dmitrijus Peskovas – taip pat tvirtina, kad V. Putino sveikata yra „puiki“.

2022 06 15 12:53
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt