antradienis, liepos 5 d.
V. Putinui – tikrai blogai: aiškėja, kas bus įpėdinis?
Alfa.lt
Scanpix
O taip atrodė Vladimiras Putinas per gegužės 9-osios paradą.

Praėjusią savaitę Vladimiro Putino vieši pasirodymai buvo „inscenizuoti“, kad būtų užmaskuota jo liga, rašo Dailymail.co.uk, remdamasi „Telegramo“ kanalu „SVR generolas“ (SVR – Služba vnešneij razvetki – Išorės žvalgybos tarnyba).

Teigiama, kad kelių susitikimų vaizdo įrašuose buvo naudojama seniau filmuota medžiaga. Pasak „SVR generolo“, ilgametis V. Putino bendražygis, buvęs Federalinės saugumo tarnybos (FSB) vadovas ir dabartinis Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos sekretorius Nikolajus Patruševas dabar faktiškai kontroliuoja Kremlių ir gauna aukščiausiojo lygio informaciją, kuri paprastai būtų siunčiama tiesiogiai V. Putinui.

Tas pats „Telegram“ kanalas anksčiau pranešė, kad gydytojai nurodė V. Putinui atlikti su vėžiu susijusią operaciją, ir prognozavo jo laikiną išnykimą nepaisant karo Ukrainoje.

Naujausioje žinutėje kanalas, teigiantis, kad gauna informaciją iš Kremliaus šaltinių, pranešė, kad informatoriai mano, jog V. Putinas nepagydomai serga. Jo tariamo nebuvimo „nuo antradienio“ negalima patvirtinti, tačiau Kremlius „rodo iš anksto įrašytus jo susitikimų vaizdo įrašus“.

Trečiadienį ir ketvirtadienį parodyti V. Putino susitikimai su „Rostech“ vadovu Sergejumi Čemezovu ir „Rosatom“ vadovu Aleksejumi Lichačiovu, tačiau teigiama, kad šie susitikimai vyko anksčiau ir buvo įrašyti, kad susidarytų įspūdis, jog V. Putinas yra aktyvus.

Nėra aišku, ar penktadienį įvykęs nuotolinis jo pasirodymas saugumo taryboje taip pat buvo „surežisuotas“. Jame V. Putinas teigė, kad Vakarai siekė įsilaužti į pagrindines Rusijos vyriausybės interneto svetaines.

Kanalas teigia, kad šiuo metu ryšį su prezidentu palaiko tik A. Patruševas – griežtosios linijos prokarinis V. Putino sąjungininkas.

„Pažiūrėsime, kiek tai tęsis, bet padėtis darosi įtempta, – rašė „SVR generolas“. – Elitas nėra pasirengę priimti Patruševo, kaip asmens, garantuojančio dabartinį status quo. Visi puikiai supranta, kad jei V. Putinas staiga ar palaipsniui pasitrauks, situacija iš esmės pasikeis.“

V. Putinas esą „serga ir serga nepagydomomis ligomis, pavyzdžiui, onkologine liga, kuri šiandien yra tokios stadijos, kad jos neįmanoma išgydyti, taip pat Parkinsono liga ir šizoafektiniu sutrikimu“.

Rusijos lyderis „neabejotinai gauna pažangiausią, novatoriškiausią gydymą, ir jis turi galimybę pratęsti savo gyvenimą, dėl to nėra jokių abejonių“. Tačiau nėra aišku, kada jo būklė gali pablogėti.

„Vyrauja bendra nuomonė, įskaitant ir gydančius medikus, kad visa tai truks neilgai, – sakoma pranešime. – Bet, vėlgi, mes jau sakėme, kad daugelis žmonių mano, jog jei dabar Putinas mirs, kažkas radikaliai pasikeis“.

„Yra žmonių, kurie yra pasiruošę prisidėti prie didelių pokyčių“, – priduriama.

Tai galėtų apimti politinių kalinių, tokių kaip V. Putino priešininkas Aleksejus Navalnas, paleidimą:

„Visi elito atstovai puikiai supranta, prie ko prives prezidento mirtis. Įvyks didelis perskirstymas, nėra jokių garantijų nei dėl kariškių, nei dėl saugumo pajėgų. Paprasčiausiai nėra.“

Pasak Dailymail.co.uk, kanalo „SVR generolas“ nuolatiniai teiginiai apie V. Putino sveikatos problemas neva grindžiami „žvalgybine informacija“, gauta iš tremtyje gyvenančio Kremliaus generolo leitenanto, žinomo Viktoro Michailovičiaus slapyvardžiu. Neseniai jis teigė, kad V. Putinui buvo pašalintas skystis iš pilvo, o tai gali reikšti rimtas sveikatos problemas, tačiau oficialaus patvirtinimo nebuvo. Kanalas taip pat yra susijęs su politikos analitiku profesoriumi Valerijumi Solovėjumi – jis teigė išsamiai žinąs apie tariamas V. Putino sveikatos problemas.

JAV kino režisierius Oliveris Stone'as, kuris praleido daug valandų su V. Putinu kurdamas apie jį dokumentinius filmus, teigė, kad V. Putinas anksčiau sirgo vėžiu, kurį jis „išsilaižė“, tačiau Kremlius ir to nepripažino.

V. Putino, kuriam spalio mėnesį sukaks 70 metų, sveikata jau seniai kelia įtarimų. Alfa.lt jau rašė, kad V. Putinas gegužės 9 d. Maskvoje vykusiame Pergalės dienos minėjime vaikščiojo šlubuodamas ir sėdėjo užsidengęs kelius antklode, o jo veidas atrodė ištinęs, todėl kilo naujų abejonių dėl jo sveikatos. Balandžio pradžioje nepriklausomų žurnalistų leidinys „Projekt“ paviešino tyrimą apie V. Putiną nuolat lydinčias gausias gydytojų pajėgas ir jo pamėgtas elnių kraujo ragų vonias. Iš tyrimo galima spėti, kad Rusijos vadovas V. Putinas – rimtas ligonis. Kovo mėnesio pradžioje politologas, buvęs prestižinės Maskvos diplomatų ir šnipų kalvės profesorius V. Solovėjus pranešė, kad jo šaltiniai teigia, jog V. Putinas karo su Ukraina pradžioje buvo užsidaręs bunkeryje Altajaus kalnuose, nes sunkiai serga, ir Sergejus Šoigu jį įtraukė į šamanų ritualus, turinčius pagerinti sveikatą.

2022 05 23 11:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt