pirmadienis, liepos 6 d.
Vagišiai ištuštino 1,5 milijonų svarų vertės Karalienės vyno rūsį
tiesa.com

Šeštadienį pranešta apie Holivudo filmų vertą vagystę Londone. Įveikę lazerio spindulių pagalba įsilaužėlius užfikuosančią apsaugos sistemą ir išjungę stebėjimo kameras, ilgapirščiai ištuštino prašmatnų Anglijos karalienės vyno rūsį. O tada už sėkmingą vagystę išgėrė po taurę itin brangaus šampano.

Vagišiai ištuštino karališkosios šeimos seno vyno rūsį. Nuostolis – apie 1,5 milijonų svarų.

Kaip pranešė dailymail.co.uk, naudodama Holivudo filmuose matomą taktiką, prieš patekdama į pastatą, vagių gauja kopėčiomis užsilipo ir išjungė vaizdo stebėjimo kameras.

Tada su specialiais įrankiais vagišiai sienoje iškirto maždaug 120 ir 120 centimetrų pločio skylę. Patekę į pastatą, jie prašliaužė pro lazerinius judesio detektorių spindulius, kuriuos pajudinus, įsijungtų signalizacija.

Taip ilgapirščiai galiausiai prisikasė prie paties vertingiausio seno vyno.

Jie suformavo gradinę iš žmonių ir tris valandas vienas kitam perdavinėjo medines vyno dėžes, kurių vienos kaina - 5,000 svarų. Vyrai jas stūmė pažemiui ir, galiausiai, per sienoje išmuštą skylę sukrovė į autobusiuką.

Iš sandėlio Basingstoke, Hampshire, pavogti prancūziški Chateau Latour vynai, kurių vertė – 1000 svarų už butelį, taip pat - Chateau Mouton-Rothschild.

Įvykdę nusikaltimą, vagišiai nepabijojo iššauti butelio prabangaus Moet & Chandon šampano sėkmingai operacijai atšvęsti.

Šaltiniai teigė, kad ši vagystė - „savų darbas”, nes vagišiai itin gerai žinojo sandėlio išplanavimą ir visą apsaugos sistemą.

„Jie žinojo, kurios vaizdo kameros kur nutaikytos ir jų vengė arba, užlipę kopėčiomis, jas išjungė,” – sakė su vagystės detalėmis susipažinęs šaltinis, - „O skylė sienoje buvo tobuloje vietoje – vos keli centimetrai žemiau nei ėjo judesio detektoriaus spindulys. Būtų sunku išsirinkti geresnę vietą.”

Vagišiai netgi žinojo, kur sandėlio viduje yra slapta kamera ir pakreipė ją taip, kad šioji jų neužfiksuotų.

„Mes turime darbuotojų, kurie čia dirba metų metus ir nieko apie šią kamerą nežinojo,” – sakė šaltinis.

Be to, anot jo, viduje buvo tūkstančiai vyno butelių, bet vagišiai tiksliai žinojo, kur ieškoti brangiausio.

Vagystė iš sandėlio, kuriame kompanija laikė vyno butelius pardavimui ir saugojo klientų kolekcijas, įvykdyta balandžio pabaigoje. Hampshire policija patvirtino, kad iki šiol niekas nebuvo suimtas ir „tyrimas vis dar vykdomas”.

„Berry Bros & Rudd” St. James gatvėje duris atvėrė dar 1698-aisiais ir vynus karališkajai šeimai tiekia nuo George III valdymo laikų.

2015 07 25 11:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt