šeštadienis, liepos 4 d.
Vaikams pamokų metu draudžiama naudotis tualetu
tiesa.com

11-metės mergaitės mama Gemma Buckingham buvo šokiruota skalbinių dėžėje išvydusi savo atžalos apšlapintas kelnaites. Pasiteirusi dukros, kas nutiko, ši nesuvaldė ašarų.

Pasirodo, mažametė pamokų metu neišdrįso paprašyti mokytojos išleisti ją į tualetą po to, kai visiems klasės mokiniams buvo griežtai įsakyta taip nesielgti. Pasak britės, Nottinghame įsikūrusios mokyklos sistema yra tokia, kad tik tam tikru metu mokiniai yra išleidžiami naudotis tualetu, o per pamokas juo naudotis yra draudžiama. To pasekoje, jos dukra neištvėrė ir apsišlapino.

G. Buckingham neslėpė įtūžio ir stojo į kovą: „Tokios taisyklės yra nežmoniškos. Jos neteisingos. Aš neleisiu savo dukros į mokyklą, kol tai nepasikeis. Mokytoja įsakė visiems net neprašyti leidimo eiti į tualetą, nes jie tiesiog nebus išleidžiami.“

„Nei vienas iš mūsų neturėtų kentėti. Negana to, mano dukra dabar jaučiasi pažeminta prieš kitus mokinius ir nuolatos verkia. Aš kovosiu už visus mokinius, ne tik savo dukrą“, – pridūrė britė.

Tuo tarpu mokyklos atstovo teigimu, eiti į tualetą nėra uždrausta, jeigu to išties reikia. Per pertraukas ir mokyklos pietus visi tualetai būna atidaryti. Per pamokas – gali būti taikomos išimtys. Pasak jo, mergaitė tiesiog pati nepaklausė mokytojos leidimo.

Jungtinėje Karalystėje daugybė mokyklų taiko šią sistemą. Įvykdytos apklausos rezultatai atskleidė, kad beveik 80 proc. žmonų nesutinka su tokia tvarka.

Jeigu mergaitė nelankys mokyklos, G. Buckingham gali būti skirta nemenka bauda. Į šios situacijos tyrimą įsikišo ir Nottinghamo savivaldybės atstovai.

2016 01 14 17:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt