ketvirtadienis, sausio 20 d.
Vaikų skiepijimo pradžia nėra sparti, sako ministras
BNS
BNS foto
Vakcinavimas

Vaikų skiepijimo nuo koronaviruso pradžia nėra sparti, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Pradžia yra tokia nesparti. Pasižiūrėkime naujausius duomenis, tai 5-11 metų vaikų grupėje per pirmąsias dienas pasiskiepijo truputėlį daugiau nei 2 tūkst. vaikų, tuo tarpu nepersirgusių, tai reiškia tų, kurie neturi imunizacijos, bent jau pagal preliminarius mūsų duomenis, yra 162 tūkstančiai“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

„Tai reiškia tikrai pakankamai didelis skaičius dar yra nepasiskiepijęs“, – pastebėjo jis.

Jo duomenimis, 12-15 metų vaikų grupėje per savaitę pasiskiepija po maždaug tūkstantį vaikų, tarp jų imuniteto neturi 43 tūkstančiai.

„Tai tikrai tie skaičiai yra pakankamai dideli, turint minty, koks yra platus vaikų socialinio bendravimo poreikis ir su kokiomis grupėmis jie bendrauja“, – sakė A. Dulkys.

Pasak ministro, kadangi vaikai bendrauja su vyresniais šeimos nariais, kurie dažnai priklauso rizikos grupėms, jų vakcinacija yra svarbi didinant visų artimųjų saugumą.

5-11 metų amžiaus vaikai nuo gruodžio vidurio skiepijami „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurta „Comirnaty“ vakcina. Tarp pirmojo ir antrojo skiepo bus daroma trijų savaičių pertrauka.

Nuo koronaviruso skiepyti 5–11 metų vaikus lapkričio pabaigoje rekomendavo Europos vaistų agentūra.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 21 09:33
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt