penktadienis, gegužės 7 d.
Valdžia nusitaikė į dirbančius savarankiškai
tiesa.com

Jungtinės Karalystės iždo kancleris žada imtis griežtų priemonių dėl savarankiškai dirbančių asmenų, kurie šią veiklą renkasi siekdami mažesnių mokesčių.

Teigiama, kad apie trečdalis visų savarankiškai dirbančių (self employed) asmenų šią darbo formą pasirenka tik todėl, kad nori išvengti nacionalinio draudimo mokesčio arba norėdami mokėti mažesnes įmokas.

Tai leidžia JK mokesčių politika, o darbuotojo mokestinės prievolės priklauso nuo jo veiklos pobūdžio ir uždirbamo pelno.

Tuo naudojasi kai kurios kompanijos, kurios verčia darbuotojus tapti savarankiškai dirbančiais asmenimis ir sudaro su jais paslaugų teikimo sutartis – taip verslas atsikrato prievolės mokėti draudimo įmokas.

Būtent tokius asmenis (jie vadinami sintetiniais savarankiškais darbuotojais) ir žada prigriebti iždo kancleris Philipas Hammondas. Skaičiuojama, kad tokiu būdu į šalies biudžetą kasmet nesumokama apie 1,2 milijardo mokesčių.

Kokiu principu bus atskiriami sąžiningi darbuotojai ir lengvatų medžiotojai, kol kas nežinoma, tačiau BBC skelbia, kad kancleris tai atskleis dar šį mėnesį.

Panaši taktika anksčiau buvo taikoma ir viešajame sektoriuje. Pažabojus netvarką ten 2016 metais, valdžia savo iždą papildė apie 410 mln. svarų sterlingų.

Ph. Hammondo teigimu, iždui papildomi pinigai būtini norint iki 2023 metų surinkti 20 milijardų svarų sterlingų, kurie reikalingi nacionalinei sveikatos tarnybai (NHS), priešingu atveju JK sveikatos apsaugos sistemai gresia rimta krizė.

Teigiama, kad artimiausioje ateityje nebus didinamas savarankiškai dirbančiųjų neapmokestinamas pajamų dydis, kuris šiuo metu sudaro 11,850 £. Kai kurie parlamento nariai prašė, kad ši riba kitais metais būtų kilstelta iki 12,500 £, tačiau atrodo, kad valdžia tam pritarti nelinkusi.

NHS ištiko krizė

2018 10 11 14:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt