antradienis, rugsėjo 29 d.
Valdžios „rūpestis“: už paslaugą atima namus
tiesa.com

Vienos Anglijos grafystės valdžia susilaukė galybės priekaištų dėl to, kad šnipinėjo našlę, norėdama sužinoti, ar ši pajėgi atsiskaityti už slaugą.

Teigiama, kad Surrey grafystės tarybos pasiųsti valdininkai apieškojo į rūpybos namus išsiųstos našlės Violetos Dewsnap namus ir radę dokumentus iš banko apie santaupas nusprendė, kad ši gali sau leisti susimokėti už valdininkų teikiamas paslaugas.

Netrukus po to teismas ją dėl silpnaprotystės pripažino neveiksnia, o taryba pasinaudojo mažai kam žinoma teisę perimti beveik 40 tūkst. svarų sterlingų vertės moters santaupų kontrolę ir vėliau išrašyti 36,333 £ dydžio sąskaitą bei sumokėti pinigus į vietos valdžios iždą.

Slaugos namuose apgyvendinta V. Dewsnap mirė būdama 90-ies. Ir tik tuomet tolima jos giminaitė sužinojo, kad grafystė nori perimti ir velionės nekilnojamąjį turtą – namą Cranleigh miestelyje – ir gavo tam teismo leidimą.

Giminaitė visa tai pavadino valdininkų invazija. Ji stebisi, kad moteris pirmiau pripažįstama neveiksnia, o vėliau jos parašu patvirtintu sutikimu namai perleidžiami grafystei.

„Žmogus visą gyvenimą moka mokesčius, o kai ateina laikas juo pasirūpinti, iš jo atimama viskas“, – sakė velionės dukterėčia.

Grafystės atstovas spaudai patikino, kad po mirties neatsirado giminaičių, kurie galėtų pasirūpinti velionės finansiniais reikalais, tad to ėmėsi vietos valdininkai.

Teigiama, kad tokią taktiką taiko visos šalies grafystės, mat pastaruoju metu rūpybos paslaugos brangsta, o savivaldybių biudžetai nepajėgūs apmokėti išaugusiu rūpybos poreikio.

2017 01 30 11:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt