pirmadienis, liepos 13 d.
Valstybė padės jaunimui išsinuomoti būstą
tiesa.com

Jungtinės Karalystės Liberalų Demokratų partija pristatė planus įdiegti naują, jaunimui išsinuomoti pirmąjį būstą padedančią schemą pavadinimu „Pagalba išsinuomoti” (angl. Help to rent), - pranešė naujienų portalas theguardian.com.

Pagal partijos siūlomą programą, naujoji schema norinčiam išsinuomoti pirmąjį būstą jaunimui tarp 18-kos ir 30-ies leistų iš valstybės pasiskolinti iki £1,500 (£2,000 Londone) užstatui. Paskola būtų gražinama per 12 arba 24 mėnesius.

Partijos atstovai teigia, kad dėl mažų pajamų daugeliui jaunų žmonių yra sunku sutaupyti gana didelę sumą nuomos užstatui. Pagalbos dažnai kreipiamąsi į šeimos narius. Vidutinis užstato už butą dydis Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra £1,200. Tai yra nuomos užstatas už šešias savaites.

„Dabartinė karta gali pasigirti nepaprastai dideliu jaunų žmonių skaičiu. Mes šią kartą kartais vadiname „pakirptų sparnų” arba „bumerango” karta dėl to, kad daugelis tiesiog negali sau leisti išsinuomoti būstą ir yra priversti glaustis pas tėvus”, - sakė partijos lyderis Nickas Cleggas.

Būsto užstato paskolą gauti galės asmenys tarp 18-kos ir 30-ies, kuriems nepriklauso joks nekilnojamas turtas. Pretendentai taip pat turės dirbtii apmokamą darbą bei nebūti socialiai remtini. Vieną kartą gavus paskolą ir ją išsimokėjus, bus galima gauti ir daugiau paskolų ateities būstams išsinuomoti. Paskolos palūkanų norma bus tiesiogiai susieta su skolinimosi išlaidomis ir sudarys apie 2.5 proc. 

2015 04 10 11:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt