sekmadienis, liepos 5 d.
Vandens tiekėjams leista lupikauti
tiesa.com

Per pastaruosius penkerius metus tūkstančiai Didžiosios Britanijos gyventojų galėjo mažiau mokėti už vandenį, tačiau vandentiekininkų veiklos prižiūrėtojai stojo ne žmonių, o verslo pusėn.

 Tokius kaltinimus privačių vandens tiekimo kompanijų veiklą reguliuojančiai vyriausybės tarnybai „Ofwat“ pažėrė parlamento Viešųjų sąskaitų komitetas (Public Accounts Committee). Dėl esą netinkamo kontrolierių požiūrio verslas iš vartotojų už paslaugas papildomai pareikalavo 1,2 milijardo svarų sterligų.

To buvo galima išvengti, jeigu ne „Ofwat“ nuolaidžiavimas verslui, sakoma komiteto ataskaitoje. Nustatydama kainų ribas ši įstaiga neva netinkamai vertino verslo skolinimosi ir investicijų išlaidas. 2013 metais priežiūros tarnyba dešimčiai didžiausių vandens tiekimo kompanijų pasiūlė atsisakyti planų didinti įkainius už paslaugas, tačiau rekomendacijų paklausė tik šešios, o likusios spaudė tarnybą, kad ši leistų kelti kainas, kol kontrolieriai galų gale pasidavė.

Dėl šio sprendimo vartotojų sąskaitos už vandenį ir nuotėkų tvarkymą kasmet esą išaugo po 0,5 proc. Dabar šių pinigų susigrąžinti jau nęmanoma.

„Ofwat“ privačių vandentiekininkų įkainius peržiūri kas penkerius metus. Toks laikotarpis nustatytas todėl, jog verslas būtų užtikrintas dėl ilgalaikių investicijų.

2016 01 13 09:40
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt