penktadienis, spalio 30 d.
Varžovė diskvalifikuota, R. Meilutytei – auksas
tiesa.com

Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) Antidopingo komisija priėmė sprendimą 22-ejų metų Rusijos plaukikės Julijos Jefimovos dopingo vartojimo byloje.

 Ji diskvalifikuota ne dvejiems metams, kaip buvo prognozuota, o 16 mėnesių. Be to, anuliuotas jos pasiektas 50 metrų plaukimo krūtine trumpajame baseine pasaulio rekordas. Tiesa, pati J. Jefimova prašė, kad jai būtų skirta tik 12-os mėnesių diskvalifikacija.

J. Jefimova 2013 metų gruodį Herninge, Danijoje, vykusio Europos plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine moterų 50 metrų plaukimo krūtine rungties finale 0,06 sek. pralenkė Lietuvos plaukimo žvaigždę Rūtą Meilutytę ir iškovojo aukso medalį. Tiesa, šis Rusijos atstovės rezultatas dabar bus anuliuotas ir pergalė atiteks lietuvei, kuri įveikė rusę ir triumfavo 100 m krūtine rungtyje bei 100 m kompleksiniame plaukime.

J. Jefimova, kuri iš viso neteko net penkių medalių (keturių aukso ir vieno sidabro), 2013 metų pabaigoje laimėtų Danijoje, į baseiną galės grįžti 2015 metų vasario 28 dieną. Ji atsisakė B mėginio rezultatų tyrimo ir sutiko su FINA sprendimu bei galės startuoti 2015 m. liepos 24–rugpjūčio 9 d. Kazanėje vyksiančiame pasaulio plaukimo čempionate. „Sukčiai niekada nelaimi“, – pranašiškai yra pareiškęs R. Meilutytės treneris Jonathanas Ruddas.

„FINA Antidopingo komisija supranta, kad tai – labai griežtos sankcijos, kurios panelei Jefimovai kainuos pasaulio rekordą ir daugiau nei visą sezoną pačioje jos karjeros viršūnėje. Tačiau J. Jefimova yra elitinė plaukikė ir pavyzdys daugeliui, todėl turi laikytis pačių aukščiausių standartų“, – sprendimą paaiškino FINA.

Primename, kad J. Jefimovos dopingo testas buvo teigiamas 2013 metų spalio mėnesį tarpvaržybiniu laikotarpiu Los Andžele, JAV. Rusijos plaukikė tuo metu ruošėsi tarptautinės varžyboms 25 metrų ilgio baseine. Jos organizme buvo aptiktas draudžiamas preparatas – dehidroepiandrosteronas (DHEA).

2012 metų Londono olimpinių žaidynių bronzos medalininkė, triskart pasaulio ir Europos čempionė patvirtino, kad vartojo maisto papildus, kuriuose yra minėtojo preparato. 2014 metų sausio 24-ąją J. Jefimova buvo nušalinta nuo visų tarptautinių plaukimo varžybų. J. Jefimova treniruojasi Kalifornijoje, JAV. Jos treneris – amerikietis Dave\'as Salo.

2014 05 14 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt