šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Verslo gigantai: be imigrantų bus blogai
tiesa.com

Didžiausios Jungtinės Karalystės maisto pramonės kompanijos vyriausybei nusiuntė atvirą laišką, kuriame priminė milžinišką imigrantų indėlį į šį verslą ir kas šalies lauktų, apribojus jų judėjimą.

Į JK valdžią atviru laišku kreipėsi apie 30 sektoriaus atstovų, įskaitant didžiausius maisto produktų bei gėrimų gamintojus ir tiekėjus, mažmenininkų konsorciumą, kurio nariai yra „Tesco“, „Asda“, „Sainsbury’s“, „Morrisons“, taip pat nacionalinę ūkininkų sąjungą.

Visi jie išdėstė savo nuogąstavimus dėl šalies ateities ir įspėjo, kad gyventojai greitai per savo kišenes pajus migracijos apribojimus.

„Darbuotojai iš Europos Sąjungos valstybių – kai kurie jau palieka JK – atlieka milžinišką vaidmenį, kad aukštos kokybės maisto produktai bei gėrimai būtų prieinami. Jie užpildo kvalifikuotų, pusiau kvalifikuotų bei nekvalifikuotų darbuotojų rezervą“, – rašoma laiške vyriausybei.

Maisto pramonės atstovai prašo valdžios net ir po „Brexit“ užtikrinti imigrantams sąlygas dirbti šiame sektoriuje ne tik nuolatinį, bet ir sezoninį darbą. Kitaip lauks skaudžios pasekmės, įspėjo jie.

„Jungtinė Karalystė susidurs su mažesniu produktų pasirinkimu ir aukštesnėmis kainomis“, – paaiškintos pasekmės.

Šiuo metu žemės ūkio sektoriuje dirba apie 4 milijonai žmonių, nemaža dalis jų yra atvykėliai iš kitų ES valstybių. 

Verslo gigantai taip pat primena, jog ne tik darbo jėgos trūkumas netolimoje ateityje gali daryti įtaką produktų kainoms – dėl nestabilaus svaro sterlingo kurso euro ir JAV dolerio atžvilgiu, prekių kainas jau reikalauja didinti tiekėjai, įsikūrę už JK ribų.

Didieji prekybos centrai esą tik laikinai gali mažinti kainas dėl konkurencijos, tačiau tai ilgai nesitęs.

Susirūpino: mažėjanti imigracija neigiamai atsilieps ekonomikai

2016 12 09 07:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt