sekmadienis, liepos 3 d.
„Vičiūnai Group“ verslą Rusijoje tikisi parduoti per 3 mėnesius
Alfa.lt
BNS Foto
Vičiūnai group

Nerimstant kalboms apie „Vičiūnai Group“ tęsiamą darbą Rusijoje, įmonė nusamdė tarptautinę paslaugų grupę EY („Ernst & Young“), kad pagreitintų turto pardavimo procesą.

Profesionalių konsultantų komanda iš Lietuvos, Latvijos, Estijos išplėtė potencialių pirkėjų sąrašą ir toliau patars dėl proceso organizavimo ir valdymo. Tikimasi, kad pardavimo procesą iki pat sutarties pasirašymo bei sandorio užbaigimo pavyks įgyvendinti maždaug po 3 mėnesių.

Kovo 7 d. „Vičiūnai Group“ paskelbė, kad nutraukia savo darbą Rusijoje ir išeina iš tos šalies rinkos.

„Reikia pripažinti, kad pirmosios savaitės po karo pradžios buvo chaotiškos ir mes blaškėmės bei darėme klaidų. Sprendimas visiškai išeiti iš Rusijos padėjo operatyviai išsigryninti tikslus, o profesionalų iš EY komanda pardavimo procesui suteikė naują postūmį ir aiškią struktūrą. Galiu pasakyti, kad, vertinant proceso pažangą, šiandien „išėjimo iš Rusijos lenktynėse“ gamybos įmonių kategorijoje mes esame vieni iš lyderių. Neatmetu galimybės, kad pagalius į ratus gali pradėti kaišioti valdžios institucijos, tačiau kol kas procesas vyksta palyginti sklandžiai“, – sako Dainius Matijošaitis, „Vičiūnai Group“ valdybos narys.

Jis patikino, kad „Vičiūnai Group“ savo verslą Rusijoje parduoda be „atgalinio bilieto“.

„Skelbiama, kad kai kurie Vakarų koncernai savo verslus parduoda už simbolinę kainą, tačiau pasilieka opciją po neapibrėžto laikotarpio akcijas atpirkti. Mes to nedarysime – iš Rusijos išeiname visam laikui“, – sakė D. Matijošaitis.

Anot „Vičiūnai Group“, jie veikia ir Ukrainoje, ir nuo pat karo pradžios palaiko Ukrainą Rusijos agresijos akivaizdoje. Įmonės skirtos paramos suma Ukrainai viršija 0,5 mln. eurų, grupės įmonės taip pat teikia pagalbą sunkiąja technika ir maisto produktais. Lietuvoje „Vičiūnai Group“ rūpinasi pabėgėlių apgyvendinimu ir maitinimu, suteikia galimybę dirbti.

Ukrainoje „Vičiūnai Group“ jau prarado logistikos sandėlį, kuris visiškai sudegė po Rusijos artilerijos apšaudymo. Sandėlyje laikyta produkcija buvo dalijama Ukrainos kariškiams ir teritoriniams gynybos būriams. Ataka vyko naktį, todėl žmonių aukų buvo išvengta. Net ir po sandėlio sugriovimo maistas ir toliau dalijamas ukrainiečiams iš kitų įmonės sandėlių, esančių Lvive, Odesoje, Dnipre, Inavo Frankivske, Nikolajive. Kiekvieną savaitę vyksta produktų papildymas iš Lietuvos sandėlių į Ukrainos padalinius.

2022 04 29 13:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt