antradienis, birželio 15 d.
Vienas iš didžiausių JK pedofilų nuteistas kalėti 32 metus
tiesa.com

Vienas iš didžiausių Jungtinės Karalystės istorijoje pagautų pedofilų nuteistas ir įkalintas 32 metams kalėjimo. Savo jaunas aukas akademikas šantažavo filmuoti nepadorius ir nepriimtinus seksualinius veiksmus ir jam siųsti internetu.

29-erių metų buvęs prestižinio Kembridžo universiteto studentas, geofizikas dr. Matthew Falderis prisipažino įvykdęs 137 nusikaltimus prieš 46 aukas. Trys iš jų, po to, kai nusikaltėlis pradėjo juos šantažuoti, bandė nusižudyti.

Britas gyveno Harbone Park Road gatvėje Birminghame. Po doktorantūros studijų M. Falderis pasiliko tęsti tyrimų Birminghamo universitete. Niekas iš jo komandos neįtarė apie jo nusikalstamą veiklą.

M. Falderis po ilgo tyrimo suimtas praėjusių metų birželį. Teisėjas Philipas Parkeris nusikaltėlio elgesį apibūdino kaip „iškrypusį ir sadistinį”.

„Tu norėjai visiškai kontroliuoti savo aukas. Tavo elgesys buvo žiaurus, nuolatinis ir manipuliacinis”, - teisme sakė teisėjas. Pasak P. Parkerio, nusikaltėlio sukelta žala niekada nesibaigs, nes video įrašai ir nuotraukos, kuriuos jis gavo smurto keliu, amžiams liks internete.

[9267] 

M. Falderis nusikaltimus įvykdė aštuonių metų laikotarpio metu. Tarp siaubingų savo veiksmų, jis privertė išprievartauti ketverių vaiką, mokyklinukę valgyti šunų maistą, montavo vaizdo kameras siekdamas stebėti besiprausiančius savo pažįstamus.

„Tamsiajame internete” prisidengdamas įvairiais slapyvardžiais mokslininkas pasakodavo, kaip nori stebėti besižalojančius žmones arba pats kankinti savo aukas, dalinosi siaubingomis nuotraukomis bei vaizdais.

Savo aukas britas rasdavo apsimetęs menininke vardu Liz internete. Vieną merginą nusikaltėlis įtikino, kad norėtų jos nuogos nuotraukas panaudoti kuriant meno kūrinius, tačiau netrukus po to, kai gavo merginos nuotraukas, pradėjo ją persekioti ir šantažuoti.

Po milžiniško ir ypač sudėtingo tarptautinio tyrimo pareigūnai konstatavo, kad šis nusikaltėlis buvo išskirtinis savo žiaurumu ir planavimu, mėgavosi kankindamas, žemindamas savo aukas, o jo veiksmų padariniai niekada nebus visiškai panaikinti.

2018 02 19 14:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt